Sponsorizat
Categories: Eveniment

Arafat, ieșire nervoasă la adresa unui jurnalist care i-a reproșat că “ardem ca şoarecii în spitale”: Aţi venit să urlaţi?

Sponsorizat
Sponsorizat

Șeful DSU, Raed Arafat, a avut o reacție nervoasă, vineri, după ce un jurnalist l-a întrebat cum este posibil să ne confruntăm cu o nouă tragedie de acest fel în România, după cele de la Colectiv și Piatra Neamț.
Raed Arafat a izbucnit după ce jurnalistul l-a întrebat unde sunt toate măsurile promise de autorități după tragediile care au avut loc în clubul Colectiv și la spitalul din Piatra Neamț.

Reporter: “Domnule ministru, iar o tragedie după Piatra Neamț? Unde sunt toate acele măsuri promise? Domnule ministru, iar o tragedie după Piatra Neamț? A trecut niciun an de atunci și iar ne confruntăm. Ardem ca șoarecii în spitalele românești. Nu se poate așa ceva”.

Arafat: “Dacă ați venit să urlați la noi, aici intervenția… v-am explicat. E revoltă în capul dumneavoastră, acuma, până vedem care este situația. Lăsați situația până o să vină pompierii să vă spună care este motivul. Deci la acest moment v-am dat toate informațiile. Au fost controale. Ultimul control aici a fost în luna noiembrie, anul trecut. Tonul dumneavoastră…”, a replicat nervos Raed Arafat.

Cinci persoane și-au pierdut viața în urma incendiului care a izbucnit vineri dimineața într-un corp de clădire al Institutului Matei Balș din București, unde erau internați pacienți cu COVID-19. 

Source link

Facebook Comments Box
Stefania Heinz

Recent Posts

Șoferul de camion din Bistrița-Năsăud care a condus haotic pe DN1C a rămas fără permis!

Scene periculoase surprinse pe DN1C, în localitatea Iclod! Un șofer de camion din Bistrița-Năsăud a…

1 day ago

🚨 Accident rutier la Jucu, pe drumul Gherla – Cluj-Napoca!

Vineri seara, 3 octombrie 2025, în jurul orei 20:30, un accident rutier s-a produs pe…

1 day ago

Atenție, șoferi și trotinetiști! RCA pe CNP și examen obligatoriu

"Trotinetele au scăpat de sub control"Titi Aur Fostul campion de raliuri și actual proprietar al…

2 days ago

Florin Piersic strălucește la 89 de ani! Marele actor face senzație pe Cluj Arena

Florin Piersic, unul dintre cei mai iubiți actori români, a făcut senzație luni seara pe…

2 days ago

Exclusiv -Accident rutier grav între Luna de Sus și Stolna, în 3 octombrie! Grija Mare!

Un accident rutier deosebit de grav a avut loc joi, 3 octombrie, pe drumul județean…

2 days ago

Aur pentru România: Eleva din Cluj cucerește Olimpiada Internațională de Chimie Aplicată

O elevă din Cluj-Napoca a făcut România mândră, câștigând medalia de aur la Olimpiada Internațională…

3 days ago