Sponsorizat
Categories: Eveniment

BMW distrus cu… trotineta. În parcare, pe Calea Mănăștur / “La Lukoil a luat o pompă și a început să stropească cu benzină”

Sponsorizat
Sponsorizat

Un bărbat a fost încătușat miercuri de polițiști după ce a cauzat mai multe distrugeri pe Calea Mănăștur din Cluj-Napoca. 
Pe gupul de Facebook Info Trafic jud. Cluj au fost postate imagini cu un bărbat care a ajuns în cătuşe după ce a cauzat o serie de distrugeri şi a avut un comportament violent, fiind un pericol şi pentru participanţii la trafic, dar şi pentru cetăţenii care circulau pe Calea Mănăştur din Cluj-Napoca. 

Acesta a distrus o  maşină parcată, aruncând cu o trotinetă în autoturism. Totodată oamenii spun că l-ar fi observat pe acelaşi individ în benzinăria de pe Calea Mănăştur aruncând benzină pe jos. Acesta ar fi aruncat inclusiv cu tomberoane spre maşinile din trafic. 

“Cu siguranță ăsta o fost, azi de dimineață spărgea parbrize la mașini, dădea cu picioarele și mie în trafic mi-a aruncat un tomberon pe mașină de era să fac accident.”
“Din câte am citit pe un alt grup, e vorba de un drogat. A produs mai multe paguge. Inclusiv la benzinărie dadea cu benzină pe jos.”
“Era un drogat la ora 11 pe  Calea Mănăştur era tot tăiat pe mână, plin de sânge arunca toate tomberoanele cu gunoi pe pista de bicicletă spre centru”
“E de azi dimineață… chiar atunci am trecut pe-acolo. Cu câteva mașini mai spre Lukoil i-a rupt la unu ștergătorul și la Lukoil a luat o pompă și a început să stropească l-a și prins după câteva minute. Pe Calea Mănăştur în jos toate tomberoanele erau aruncate în stradă”, au scris clujenii. 

 Informaţiile publicate pe site-ul ZCJ.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislația aplicabilă, doar în limita a 120 de caractere, cu citarea sursei 

Source link

Facebook Comments Box
Stefania Heinz

Recent Posts

24Pay a revenit, CTP Cluj modernizează sistemul de validare: cititoare noi, rapiditate crescută

Transportul public din Cluj trece printr-o nouă etapă de modernizare. În ultimele săptămâni, CTP Cluj…

1 hour ago

Primul magazin Action din județul Cluj se deschide joi la Turda. Mii de produse sub 5 lei

Primul magazin ACTION din județul Cluj își deschide porțile joi, 20 noiembrie, în Shopping Park…

5 hours ago

Cluj-Napoca se aliniază crizei: buget redus pentru evenimentele de 1 Decembrie și Revelion

Municipiul Cluj-Napoca reduce semnificativ bugetul alocat evenimentelor dedicate Zilei Naționale a României și Revelionului. Consiliul…

22 hours ago

Caz șocant la un liceu din Cluj-Napoca: ministrul Educației cere măsuri după agresarea gravă a unui copil

Un incident de o gravitate extremă petrecut la Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” din Cluj-Napoca a…

1 day ago

Ai 60 de minute? Athletic Sport Center le transformă într-un antrenament care chiar contează.

Aici nu pierzi timpul: ai un traseu clar, echipamente noi și mult spațiu de mișcare.…

2 days ago

RCA devine obligatoriu pentru unele trotinete și biciclete electrice

Autoritatea de Supraveghere Financiară (ASF) estimează că aproximativ 7.500 – 30.000 de trotinete electrice ar…

2 days ago