Sponsorizat
Categories: Eveniment

Clipe de groază pentru o femeie din Cluj-Napoca. Ea și câinele ei, atacați de un dulău. A ajuns la spital, cățelul a murit

Sponsorizat
Sponsorizat

Clipe de groază pentru o femeie de 78 de ani din Cluj-Napoca, care și-a văzut cățelușul scos la plimbare atacat și sfâșiat de un dulău ce țâșnise dintr-o curte.
În încercarea disperată de a-și salva companionul, bătrâna a fost mușcată și doborâtă la pământ de animalul de talie mare. Incidentul s-a petrecut într-unul dintre cele mai liniștite cartiere din Cluj-Napoca. În plină zi, femeia a ieșit la cumpărături însoțită de câinele ei de talie mică. Pe stradă a apărut dintr-o dată, din curtea unui vecin, un alt câine extrem de agresiv.

S-a năpustit asupra femeii și bichonului ei, iar în învălmășeala creată, niște vecini au auzit strigătele de ajutor ale stăpânei și au sunat la 112. Femeia a fost dusă la spital, rănită, dar în stare stabilă.În schimb, cățelușul ei nu a supraviețuit. Fiul victimei a depus o plângere la poliție și spune că proprietarul își lasă adesea animalul nesupravegheat, deși este agresiv, în special cu alți câini.

Source link

Facebook Comments Box
Stefania Heinz

Recent Posts

Rețea de cămătărie destructurată la Cluj. Percheziții în Cluj-Napoca și Florești, dobânzi uriașe și amenințări la adresa victimelor

O rețea de cămătărie care ar fi acționat în Cluj-Napoca și Florești a fost destructurată…

14 hours ago

Bryan Adams vine la Cluj în 2026. Concert uriaș anunțat la BT Arena, unul dintre cele mai mari evenimente ale anului

Un concert internațional de top va avea loc la finalul anului 2026 la BT Arena,…

21 hours ago

Programul DARIA începe în august 2026 la IOCN: 119.000 de femei vor fi testate gratuit pentru cancerul de sân

Proiectul DARIA, un amplu program național de screening pentru depistarea precoce a cancerului de sân,…

2 days ago

Femeie în vârstă, preluată de urgență de ambulanță după ce i s-a făcut rău pe stradă

O femeie în vârstă a avut nevoie de îngrijiri medicale de urgență după ce i…

2 days ago

Clujeanul Alexandru Bologa, desemnat Sportivul Anului la prima Gală a Sportului Paralimpic din România

Judoka clujean Alexandru Bologa, campion mondial în 2025 la judo pentru nevăzători, a fost desemnat…

2 days ago

Cluj Arena se modernizează cu 13,5 milioane de euro: iluminat UEFA, panouri solare de 1 MW și reducere de 40% a consumului

Cluj Arena intră într-un amplu proces de modernizare energetică, în baza unui proiect inițiat de…

3 days ago