Sponsorizat
Categories: Eveniment

Cluj: Maşină răsturnată pe A3. Primul ajutor, dat de două ambulanțe care treceau prin zonă, una din Brașov, cealaltă din Ungaria

Sponsorizat
Sponsorizat

O mașină s-a răsturnat, miercuri, pe Autostrada Transilvania, pe sensul de mers dinspre Turda spre Cluj-Napoca.
Accidentul a avut loc în jurul orei 10:30, în apropiere de Săndulești. La fața locului s-au deplasat echipaje ISU Cluj. 

Potrivit polițiștilor, în accident a fost implicat doar un autoturism. 

UPDATE: Pompierii din cadrul Detașamentului Turda au intervenit la un accident rutier petrecut pe autostrada A3, pe sensul de mers dinspre Turda spre Cluj, în apropierea localității Săndulești.

La fața locului a fost dislocată o autospecială cu modul de descarcerare și un echipaj SAJ, unde au găsit un autoturism răsturnat în afara părții carosabile.

Potrivit ISU Cluj, ocupanții se erau ieșiți din autoturism și primeau primul ajutor de la două ambulanțe ce treceau întâmplător prin zonă, una din cadrul SAJ Brașov și una din cadrul unei organizații din Ungaria.

Două femei, în vârstă de cca 50 de ani și 20 de ani, au primit asistență medicală de urgență la fața locului și au fost transportate la spital pentru îngrijiri și investigații de specialitate.

Conform IPJ Cluj, accidentul a avut loc la km. 19, direcția Turda spre Gilău. Din primele informații, o tânără în vârstă de 26 de ani, din municipiul Cluj-Napoca, în timp ce rula pe sectorul de drum mai sus-menționat, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, părăsind partea carosabilă în urma coliziunii cu parapetul de protecție.

Atât conducătoarea auto, cât și o pasageră în vârstă de 58 de ani, din județul Sibiu, au necesitat îngrijiri medicale de specialitate. Testarea cu aparatul etilotest a indicat rezultat negativ.

Source link

Facebook Comments Box
Stefania Heinz

Recent Posts

Cluj-Napoca se aliniază crizei: buget redus pentru evenimentele de 1 Decembrie și Revelion

Municipiul Cluj-Napoca reduce semnificativ bugetul alocat evenimentelor dedicate Zilei Naționale a României și Revelionului. Consiliul…

13 hours ago

Caz șocant la un liceu din Cluj-Napoca: ministrul Educației cere măsuri după agresarea gravă a unui copil

Un incident de o gravitate extremă petrecut la Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” din Cluj-Napoca a…

21 hours ago

Ai 60 de minute? Athletic Sport Center le transformă într-un antrenament care chiar contează.

Aici nu pierzi timpul: ai un traseu clar, echipamente noi și mult spațiu de mișcare.…

1 day ago

RCA devine obligatoriu pentru unele trotinete și biciclete electrice

Autoritatea de Supraveghere Financiară (ASF) estimează că aproximativ 7.500 – 30.000 de trotinete electrice ar…

2 days ago

Tragedie pe Feleac: un bărbat a murit, iar trei persoane – între care o minoră – au fost rănite într-un accident grav la ieșire din Cluj-Napoca

O tragedie rutieră s-a produs sâmbătă dimineață pe DN1 E60, la ieșirea din Cluj-Napoca spre…

2 days ago

Arestat pentru agresiuni sexuale asupra mai multor femei, inclusiv o vârstnică de 74 de ani

n bărbat de 35 de ani din Cluj-Napoca a fost arestat preventiv pentru 30 de…

5 days ago