Sponsorizat
Categories: Eveniment

Clujul, ca-n Vestul Sălbatic. Caii fluidizează traficul din Floreşti

Sponsorizat
Sponsorizat

Vă plac caii? Şi nouă ne plac aceste animale frumoase şi nobile, dar o întâlnire cu nişte cai în trafic pe un drum naţional intens circulat poate fi nu chiar frumoasă, ci extrem de periculoasă. 
Ieri seară Pe DN 1, un clujean a făcut câteva fotografii în trafic. De data aceasta nu ambuteiajele cu maşini erau de bai, ci nişte frumoşi căluţi care îşi vedeau de drumul lor printre maşini. 

Clujenilor le plac caii. Dar parcă nu ar vrea să facă slalom în trafic printre ei. Cei care au comentat postarea de pe Info Trafic Cluj-Napoca se bucură că avem cai în loc de şobolani sau urşi. “Mai bine decât șobolani ca-n București…”, “Unii au urși alții au cai. Fiecare cu ce poate.”

Alţi clujeni scriu că în Floreşti caii nu se plimbă pe şosea de ieri de azi, ci că fiind o zonă rurală nu ar trebui să ne mire priveliştea. “Și vati trezit?? Ce va scrie pe buletine?? Sat floresti!! Caii îs niște animale nobile!! Voi țăranii din floresti sunteți problema!!”, a comentat cineva fotografiile cu caii fără stăpân. 

Alţii au glimit pe seama cailor care circulau pe Bulevardul Muncii din Cluj-Napoca până nu demult şi s-au intrabat dacă nu au ajuns tocmai aceia la Floreşti. “Au plecat caii de pe Muncii în stațiune în Florești?”

Şi până la urmă ce dacă au ieşit caii la o plimbare de seară? Baiul e pe unde au ieşit la plimbare stăpânii? Poate doar la o plimbare cu poliţiştii. 

Source link

Facebook Comments Box
Stefania Heinz

Recent Posts

Poliția Română, prezentă la datorie în zona Tarnița: „Acționăm pentru ca weekendul să se încheie în siguranță, nu cu neplăceri

Într-o postare publicată pe rețelele de socializare, Poliția Română anunță că acționează și în acest…

19 hours ago

🐾 Primăria Cluj-Napoca permite accesul cu animale de companie în instituțiile publice

🐾 Cluj-Napoca: Acces permis pentru animalele de companie în instituțiile publice Un pas important spre…

3 days ago

Cum ajungi rapid la Electric Castle 2025: tren, autobuz sau mașină? Ghid complet pentru Bonțida

Electric Castle 2025 revine între 16–20 iulie la Castelul Banffy din Bonțida, cu un line-up…

4 days ago

Kids Thursday revine la Iulius Mall Cluj – Teatru de păpuși gratuit în aer liber, toată vara!

Spectacole magice pentru cei mici, în fiecare joi din vară, la Iulius Mall Cluj! Vara…

4 days ago

Accident tragic în Cluj: Copil de 2 ani și 7 luni, lovit mortal de o mașină în Căpușu Mic

Un grav accident rutier a avut loc marți seara, 2 iulie, în localitatea Căpușu Mic,…

4 days ago

Tragedie la Săvădisla, Cluj: Bărbatul prins între fiarele contorsionate a murit

Un grav accident rutier a avut loc în localitatea Săvădisla, județul Cluj. Un bărbat de…

5 days ago