Sponsorizat
Categories: Eveniment

“Cu Funar primar, Clujul arăta deplorabil. Așa, cam cum arată Bucureștiul. Dup-aia, clujenii s-au prins ce trebuie să facă”

Sponsorizat
Sponsorizat

Jurnalistul Vlad Petreanu face o scurtă comparație între Cluj și București. Totul se rezumă la alegerea unui bun primar.
 
Vlad Petreanu: „Gheorghe Funar a fost primarul orașului Cluj-Napoca între 1992-2004 (cum, nu știați?)
În vremurile acelea, Clujul arăta deplorabil. Așa, cam cum arată Bucureștiul. Dup-aia, clujenii s-au prins ce trebuie să facă. Au votat un primar destoinic. Adică ardelenii au fost mai iuți la minte decât bucureștenii, care încă-s nedumeriți.

Paula Rusu: Eram studenta la Cluj. Era misto, aveam cosuri de gunoi si bancute vopsite tricolor, gropi pe strazile din centru, parcul era o padure de groaza iar transportul in comun facea pana cand era mai plin. No, fain de tăt! 

Cesia A.: Mare adevar graiti,dl.Petreanu.Ar fi cazul ca macar acum sa deschita bine ochii sa nu se mai lase vrajiti de “maruntisuri”.O mare metropola ce trebuie sa devina si Bucurestiul are nevoie de om om pe masura!

Source link

Facebook Comments Box
Stefania Heinz

Recent Posts

Rețea de cămătărie destructurată la Cluj. Percheziții în Cluj-Napoca și Florești, dobânzi uriașe și amenințări la adresa victimelor

O rețea de cămătărie care ar fi acționat în Cluj-Napoca și Florești a fost destructurată…

9 hours ago

Bryan Adams vine la Cluj în 2026. Concert uriaș anunțat la BT Arena, unul dintre cele mai mari evenimente ale anului

Un concert internațional de top va avea loc la finalul anului 2026 la BT Arena,…

16 hours ago

Programul DARIA începe în august 2026 la IOCN: 119.000 de femei vor fi testate gratuit pentru cancerul de sân

Proiectul DARIA, un amplu program național de screening pentru depistarea precoce a cancerului de sân,…

1 day ago

Femeie în vârstă, preluată de urgență de ambulanță după ce i s-a făcut rău pe stradă

O femeie în vârstă a avut nevoie de îngrijiri medicale de urgență după ce i…

2 days ago

Clujeanul Alexandru Bologa, desemnat Sportivul Anului la prima Gală a Sportului Paralimpic din România

Judoka clujean Alexandru Bologa, campion mondial în 2025 la judo pentru nevăzători, a fost desemnat…

2 days ago

Cluj Arena se modernizează cu 13,5 milioane de euro: iluminat UEFA, panouri solare de 1 MW și reducere de 40% a consumului

Cluj Arena intră într-un amplu proces de modernizare energetică, în baza unui proiect inițiat de…

2 days ago