Sponsorizat
Categories: Eveniment

Curat ca-n palmă după demolarea gheretelor din staţia CTP de la ”Cocoșul de Aur” din Mănăștur

Sponsorizat
Sponsorizat

Autorităţile au acţionat în forţă în staţia de pe Islazului din cartierul clujean Mănăştur. În urmă cu o săptămână a fost anunţată demolarea gheretelor din staţia CTP de la ”Cocoșul de Aur”, iar în câteva zile a fost şi curăţat locul. 
Administrația clujeană a demolat toate improvizațiile de gherete din stația cunoscută pe vremuri ”Cocoșul de Aur” din cartierul clujean Mănăștur, din apropiere de complexul Big. În doar câteva zile au fost transportate toate deşeurile rezultate după demolare. 

Refugiul de pe vremuri putea adăposti călători cu zecile în caz de ploaie torențială, sau caniculă. Rămâne de văzut dacă staţia CTP modernizată va putea fi un refugiu la fel de generos pentru călători ca şi cel vechi. 

În staţia CTP din Mănăştur funționa pe vremuri un o gheretă unde se vindea de pâine proaspătă, un xerox cu ”de toate”, chiar și un magazin de haine, un aparat de cafea, plus ghișeul de bilete. 

Citeşte şi: Gheretele de la ”Cocoșul de Aur” din Mănăștur au fost demolate. Stația CTP e tot acolo

 

Source link

Facebook Comments Box
Stefania Heinz

Recent Posts

Premieră feroviară: trenul electric polonez care va circula pe ruta Huedin–Cluj–Bistrița

România face un pas important spre modernizarea transportului feroviar: primul tren electric regional produs de…

13 hours ago

Prețul cireșelor în Cluj: testăm banca înainte să gustăm!

S-au întors cireșele în piețele din Cluj, dar și-au adus și prețul cu ele –…

17 hours ago

Weekend de coșmar: țara sub cod de furtuni, ploi torențiale și vijelii până luni seara!

România se pregătește pentru un val de vreme extremă! Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a…

20 hours ago

Apa revine în Cluj! Lucrările de urgență sunt aproape finalizate

Lucrarea programată la rețeaua de apă din județul Cluj, desfășurată în intervalul 20–23 mai 2025,…

1 day ago

Judecătorii CCR închid jocul: Simion pierde definitiv, Nicușor Dan devine președintele României

Curtea Constituțională a României (CCR) a respins joi, 22 mai, cererea depusă de George Simion…

2 days ago

În Cluj-Napoca va circula un autobuz cu conducere autonomă

Angajații companiei Adastec, deținută de turci, efectuau testele finale la autobuzul autonom pe care compania…

2 days ago