Sponsorizat
Categories: Eveniment

Droguri pentru party-ul dintre ani? Clujeni prinși în timp ce vindeau o pungă plină cu cannabis

Sponsorizat
Sponsorizat

Doi clujeni au fost arestați preventiv pentru 30 de zile, sub acuzația de trafic droguri de risc, după ce au fost prinși în flagrant vânzând cannabis.
Doi bărbați din Cluj au fost prinși în județul Satu Mare în timp ce încercau să vândă 2,5 kg de cannabis.

 „La data de 26 decembrie a.c., polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității  Organizate Satu Mare, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T. – Biroul Teritorial Satu Mare, au prins, în flagrant delict, două persoane, care ar fi intenționat să comercializeze droguri de risc, în județul Satu Mare.

Astfel, polițiștii au prins, în flagrant delict, doi bărbați, de 34, respectiv 38 de ani, ambii din județul Cluj, în timp ce ar fi intenționat să comercializeze 2,5 kilograme de muguri de cannabis, pentru 9.250 de euro.

Bărbații au fost conduși la sediul D.I.I.C.O.T. – B.T. Satu Mare, în vederea audierii și luării măsurilor legale” transmite IGPR.

Față de aceștia, a fost dispusă măsura reținerii, pentru 24 de ore, ulterior fiind dispusă măsura arestării preventive, pentru 30 de zile.

Source link

Facebook Comments Box
Stefania Heinz

Recent Posts

Ce mănâncă Viktor Orban? Meniul tradițional servit de premierul Ungariei la Cluj

Premierul Ungariei, Viktor Orban, a ales vineri, 10 octombrie 2025, să ia masa la Hanul…

2 hours ago

Cluj-Napoca lansează proiectul european Com’ON CITY pentru tineri

Cluj-Napoca coordonează un nou proiect european dedicat tinerilor — Com'ON CITY, o inițiativă ce promovează…

11 hours ago

Anunțul care a stârnit controverse în Cluj: o casă dărăpănată din Grigorescu oferită spre locuire gratuită

Un anunț postat recent pe rețelele de socializare a reușit să stârnească un val de…

23 hours ago

Minuni medicale la Cluj: două tinere operate gratuit de profesorul Horace Roman, chirurgul care schimbă destine

Două tinere din România au primit o nouă șansă la viață datorită profesorului Horace Roman,…

1 day ago

Accident în Grigorescu: o șoferiță neatentă a lovit trei mașini parcate pe Bulevardul 1 Decembrie 1918

Un accident rutier a avut loc marți, 14 octombrie, în cartierul Grigorescu, pe bulevardul 1…

1 day ago

Transformare urbană de 500 de milioane de euro la Cluj: Fosta platformă Carbochim devine hub cultural și rezidențial în Piața 1 Mai

Fosta platformă industrială Carbochim din Cluj-Napoca a intrat într-un amplu proces de regenerare urbană, după…

1 day ago