Sponsorizat
Categories: Eveniment

Românii blocați în aeroportul din Cancun au fost lăsați să intre în Mexic

Sponsorizat
Sponsorizat

Însărcinatul cu afaceri de la ambasada României în Mexic, Ionuț Vâlcu, a spus că turiștii români care au fost blocați pe aeroportul din Cancun au fost lăsați să intre în țară. În replică, ministrul de Externe al Mexicului a scris că românii “vor fi întotdeauna bineveniți” și că guvernul lucrează ca astfel de situații să nu se mai repete.
“Sunt la aeroportul din Cancun, unde se finalizează favorabil intrarea turiștilor români care au avut probleme în ultimele zile în controlul imigrației. Mulțumesc în special lui Marcelo Ebrard, Secretariarului pentru Relații Externe, Institutului Național de Imigrări și lui Eduardo Albor pentru tot sprijinul și diligențele”, a scris, pe Twitter, însărcinatul cu afaceri de la ambasada României în Mexic.

Ministrul de Externe al Mexicului a scris ca răspuns la mesaj că “rămânem la dispoziția dumneavoastră”.

„Rămânem la dispoziția dumneavoastră, lucrăm cu sprijinul Institutului Național de Imigrări pentru ca (n.red. astfel de situații) să nu se mai repete. Românii vor fi întotdeauna bineveniți în Mexic”, arată mesajul de pe Twitter.

 

Source link

Facebook Comments Box
Stefania Heinz

Recent Posts

VIDEO: Tragedie pe șoselele Clujului: trei vieți pierdute într-un grav accident rutier

Luni dimineață, Clujul a fost zguduit de un accident cumplit petrecut pe DN1C, în zona…

2 hours ago

Istorie cu Boc! Primarul Clujului se întoarce la catedră pentru a-i ajuta pe elevi!

Boc, profesor la Bacalaureat! Primarul se oferă să predea istorie elevilor clujeni! Primarul Emil Boc…

16 hours ago

Cluj, blocat în trafic! Drumul salvator întârzie! Când vom scăpa de cozi?

Cluj-Napoca, tot mai departe de fluidizarea traficului: Drumul Tureni - Autostrada, gata abia în vară!…

20 hours ago

Adio, păsărică! Actorul care ne-a frânt inimile și la Cluj, a părăsit scena!

Lumea filmului în doliu: Richard Chamberlain, starul din "Pasărea spin" și "Shogun", a murit la…

24 hours ago

“Oserul” invadează centrul Clujului! Târg de vechituri URIAȘ, cu muzică, reparații și clătite GRATIS!

Vino să te bucuri de "Oser" în centrul Clujului! Eveniment UNIC, cu atmosferă de sărbătoare!…

2 days ago

Clujul e poarta spre paradis! Descoperă TOP destinații de vacanță de pe Aeroport!

Clujul te trimite în paradis! Ghidul complet al destinațiilor de vacanță de pe Aeroportul Cluj-Napoca!…

2 days ago