Sponsorizat
Categories: Eveniment

S-au potolit preţurile la cireşe: 14,99 lei, la un aprozar din Mănăştur

Sponsorizat
Sponsorizat

Mănăşturenii nu mai sunt nevoiţi să ia drumul Dezmirului pentru a cumpăra fructe și legume, la prețuri decente. S-au potolit preţurile şi în cartiere. 
Sâmbătă, 3 iunie, fructele și legumele la ghereta/aprozar din staţia de autobuz Piaţa Flora, peste drum de parcarea Penny/Supecco, aveau preţuri decente faţă de startul din această primăvară.

Dacă cireşele au pornit primăvara aceasta de la 50/40 de lei în pieţe, atunci  preţul de 14.99 lei la uriaşele cireşe negre era mai mult decât decent.

Căpşunii care au avut preţuri de peste 15 lei şi o perioadă nu a coborât sub 10 lei, erau la aprozarul de pe Calea Mănăştur cu 6,5 lei.

Chiar şi un sortiment de roşii era al preţul de 8 lei, adică la jumătate preţul celor “olteneşti” din Piaţa Ioan Meşter, care încă se vând cu 15 sau 16 lei kilogramul. Caisele se vând cu 8 lei kilogramul, iar preţul e bunicel.  

Pe de altă parte, cei care vor să cumpere fructe şi legume la preţuri mai mici pot merge la Piaţa Agro Transilvania, situată la câțiva kilometri de Cluj-Napoca, în Dezmir, este deschisă, în luna iunie, zilnic, între 05.00 și 18.00 (inclusiv SAMBATA si DUMINICA).

Cumpărătorii pot intra cu mijloacele de transport în incinta pieței, iar cei care aleg să se deplaseze cu mijloacele de transport în comun, trebuie să știe că linia 8L îi lasă chiar în piață.

 Informaţiile publicate pe site-ul ZCJ.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislația aplicabilă, doar în limita a 120 de caractere, cu citarea sursei 

Source link

Facebook Comments Box
Stefania Heinz

Recent Posts

24Pay a revenit, CTP Cluj modernizează sistemul de validare: cititoare noi, rapiditate crescută

Transportul public din Cluj trece printr-o nouă etapă de modernizare. În ultimele săptămâni, CTP Cluj…

2 hours ago

Primul magazin Action din județul Cluj se deschide joi la Turda. Mii de produse sub 5 lei

Primul magazin ACTION din județul Cluj își deschide porțile joi, 20 noiembrie, în Shopping Park…

5 hours ago

Cluj-Napoca se aliniază crizei: buget redus pentru evenimentele de 1 Decembrie și Revelion

Municipiul Cluj-Napoca reduce semnificativ bugetul alocat evenimentelor dedicate Zilei Naționale a României și Revelionului. Consiliul…

22 hours ago

Caz șocant la un liceu din Cluj-Napoca: ministrul Educației cere măsuri după agresarea gravă a unui copil

Un incident de o gravitate extremă petrecut la Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” din Cluj-Napoca a…

1 day ago

Ai 60 de minute? Athletic Sport Center le transformă într-un antrenament care chiar contează.

Aici nu pierzi timpul: ai un traseu clar, echipamente noi și mult spațiu de mișcare.…

2 days ago

RCA devine obligatoriu pentru unele trotinete și biciclete electrice

Autoritatea de Supraveghere Financiară (ASF) estimează că aproximativ 7.500 – 30.000 de trotinete electrice ar…

2 days ago