Sponsorizat
Categories: Eveniment

Șoferii din Cluj Napoca, sătui de trafic: „ Am facut azi in 1 ora si 20 minute 3,6 km”

Sponsorizat
Sponsorizat

Șoferii din Cluj Napoca sunt tot mai dezamăgiți de situația traficului din oraș. Ei îi cer primarului să ia măsuri concrete pentru rezolvarea problemelor din trafic.
„A tinut domul primar Emil Boc un discurs despre un oras european … aproape ca se aplauda singur… In acel oras am facut azi in 1 ora si 20 minute 3,6 km. Un oras european in care platim politistul local cu 6000 lei pe luna sa se ascunda in birou la aer conditionat si sa dea amenzi doar ca sa isi faca targetul dar nu iese pe strada sa degajeze circulatia.

Acel oras in care de 12 ani primaria Cluj nu a fost in stare sa faca un pasaj peste calea ferata de pe Taietura Turcului dar are bani sa renoveze tot centrul in loc sa elibereze traficul de la intrarea in Cluj dinspre Zalau. Tot acea primarie care nu este in stare sa finalizeze un proiect la Podul Portelanului pentru ca au gasit sare 100 % vom plati noi ca populatie de 5 ori pretul…”, a scris un clujean pe Facebook.

Source link

Facebook Comments Box
Stefania Heinz

Recent Posts

Un Adio Dureros: Taximetria din Cluj-Napoca a Pierdut un Coleg Drag

Astăzi, o veste tristă a cutremurat comunitatea taximetriștilor din Cluj-Napoca, lăsând în urmă un gol…

5 days ago

Noua imagine a Sora Shopping Center: transparența ca strategie de mediere urbană

O randare recentă oferă o primă privire asupra modului în care ar putea arăta Sora…

7 days ago

Elev de la Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Dej, admis în Mensa România: în top 2% la nivel mondial

Colegiul Național „Andrei Mureșanu” din Dej conform dejeanul.ro, marchează o nouă performanță de excepție. Gabriel…

2 weeks ago

Ungaria modifică Constituția: genul legal este definit exclusiv ca masculin sau feminin

Ungaria a adoptat o modificare constituțională prin care genul legal este recunoscut exclusiv ca masculin…

2 weeks ago

Timp pentru familie și cumpărături planificate: programul supermarketurilor de Crăciun 2025 și Anul Nou 2026

Sărbătorile vin cu miros de cozonac, luminițe și timp prețios petrecut alături de cei dragi…

3 weeks ago