Sponsorizat
Categories: Eveniment

“Studenții” i-au învins din nou pe olteni. “U” Cluj a urcat pe loc de play-off

Sponsorizat
Sponsorizat


Echipa antrenată de Ioan Ovidiu Sabău a trecut de FC U Craiova 1948, scor 2-1.
Ca de obicei în meciurile de pe teren propriu, “studenții” au preluat încă din start inițiativa. După mai multe acțiuni ale gazelor în jumătatea adversă, Ianis Stoica a confirmat forma bună pe care o traversează și a marcat din nou. Masoero a reluat pe poarta după un corner, Gurău a respins, dar Stoica a fost pe fază și a trimis în poartă (18).

Popa a fost aproape să majoreze diferența, dar nu a reușit să devieze în plasă execuția lui Doukoure (25). În schimb, oaspeții au prins curaj și aveau să egaleze în ultimele 10 minute ale reprizei. La o centrare venită din flancul drept, Bahassa a profitat de lipsa de marcaj și l-a învins pe Iliev (38). Așadar, scorul pauzei a fost 1-1.

Elevii lui Ioan Ovidiu Sabău au început bine și actul secund, iar Popa și-a reparat eroarea din prima parte. Lansat de Chipciu, atacantul a preluat cu dreptul și apoi a trimis spectaculos cu stângul, sub bară, fără șanse pentru Gurău (53).

De această dată, “studenții” nu au mai făcut pasul înapoi, iar oltenii nu au reușit o revenire. Astfel, Universitatea Cluj a câștigat cu 2-1, a ajuns la 26 de puncte și încheie etapa pe loc de play-off. 

 Informaţiile publicate pe site-ul ZCJ.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislația aplicabilă, doar în limita a 120 de caractere, cu citarea sursei 

Source link

Facebook Comments Box
Stefania Heinz

Recent Posts

Cabinetul Stomatologic Diacicov – locul unde zâmbetul devine prioritate

Într-o perioadă în care tot mai mulți oameni își doresc nu doar sănătate, ci și…

2 weeks ago

Charles Montgomery, invitat internațional la TILIA – Summitul Orașelor din România, organizat la Iași

Pentru prima dată în România, unul dintre cei mai influenți urbaniști ai lumii, Charles Montgomery,…

2 weeks ago

Povestea vinurilor Zaig & Engelhardt– comoara redescoperită din inima Transilvaniei

Într-o zonă unde timpul pare că a încetinit, iar dealurile Transilvaniei spun povești la fiecare…

3 weeks ago

Urban Kinetics: Clinica din Cluj care schimba modul in care sunt tratate durerile de spate

Tot mai mulți pacienți aleg tratamente personalizate, non-chirurgicale, pentru dureri lombare, hernii de disc și…

3 weeks ago

De ce se simte miros în Cluj-Napoca în această perioadă. Explicația oficială

În ultimele zile, mai mulți clujeni au semnalat apariția unor mirosuri neplăcute în diferite zone…

3 weeks ago

🇷🇴🔥 Tricolorii pe marele ecran la Cluj: vezi România – Turcia ca pe stadion, dar din fotoliu

Fotbalul își mută tribuna în sală! La Cinema City Cluj, meciul decisiv dintre România și…

3 weeks ago