Sponsorizat
Sport

Restricții de circulație în Cluj-Napoca în ziua meciului dintre CFR Cluj și Rapid București

Sponsorizat
Sponsorizat

În contextul meciului așteptat dintre CFR Cluj și Rapid București, programat să aibă loc pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu” din Gruia, în data de 10 februarie 2024, ora 21:15, se impun unele restricții de circulație în orașul Cluj-Napoca. Confruntarea dintre cele două echipe reprezintă un moment crucial în sezonul regulat al Superligii României, fiind etapa cu numărul 25.

Potrivit informațiilor furnizate de Compania de Transport Public Cluj-Napoca SA, în ziua meciului, anumite linii de autobuze vor suferi temporar restricții de circulație. Astfel, liniile de autobuze 37 și 38 vor fi afectate în intervalul orar 20:00 – 23:00, ca urmare a desfășurării evenimentului sportiv. Aceste măsuri au fost adoptate pentru a asigura desfășurarea în condiții optime a meciului și pentru a gestiona corespunzător fluxul de spectatori către și dinspre stadionul Gruia.

Conform comunicatului emis de CTP Cluj, se vor lua măsuri speciale pentru preluarea suporterilor la finalul meciului. Astfel, la ora 23:00, mijloace de transport pe liniile 3, 4 și 35 vor staționa în stația Cloșca de pe strada Horea, în timp ce tramvaiele pe liniile 101 și 102 vor asigura transportul în stațiile Horea și Facultatea de Litere. Aceste măsuri au ca scop facilitarea deplasării suporterilor și reducerea impactului asupra traficului în zona respectivă.

Managerul CTP Cluj-Napoca a declarat: „Suntem conștienți de importanța evenimentului sportiv și am luat toate măsurile necesare pentru a asigura un traseu fluid al mijloacelor de transport în comun și pentru a minimaliza disconfortul pentru călători în această perioadă.

Pentru informații actualizate și detaliate privind traseele și orarele mijloacelor de transport afectate, se recomandă consultarea site-ului oficial al Companiei de Transport Public Cluj-Napoca SA.

Facebook Comments Box
Dani Muresan

Recent Posts

Cabinetul Stomatologic Diacicov – locul unde zâmbetul devine prioritate

Într-o perioadă în care tot mai mulți oameni își doresc nu doar sănătate, ci și…

2 weeks ago

Charles Montgomery, invitat internațional la TILIA – Summitul Orașelor din România, organizat la Iași

Pentru prima dată în România, unul dintre cei mai influenți urbaniști ai lumii, Charles Montgomery,…

2 weeks ago

Povestea vinurilor Zaig & Engelhardt– comoara redescoperită din inima Transilvaniei

Într-o zonă unde timpul pare că a încetinit, iar dealurile Transilvaniei spun povești la fiecare…

3 weeks ago

Urban Kinetics: Clinica din Cluj care schimba modul in care sunt tratate durerile de spate

Tot mai mulți pacienți aleg tratamente personalizate, non-chirurgicale, pentru dureri lombare, hernii de disc și…

3 weeks ago

De ce se simte miros în Cluj-Napoca în această perioadă. Explicația oficială

În ultimele zile, mai mulți clujeni au semnalat apariția unor mirosuri neplăcute în diferite zone…

3 weeks ago

🇷🇴🔥 Tricolorii pe marele ecran la Cluj: vezi România – Turcia ca pe stadion, dar din fotoliu

Fotbalul își mută tribuna în sală! La Cinema City Cluj, meciul decisiv dintre România și…

3 weeks ago