Sponsorizat
Categories: Sport

Victorie pentru CFR Cluj în Cupa României. Teleormănenii au rezistat doar cinci minute până să primească gol de la fosta campioană

Sponsorizat
Sponsorizat

Sport

CFR Cluj a câștigat, joi seară, meciul împotriva echipei CSM Alexandria, cu scorul 3-1 (2-1), într-un meci din grupa B din Cupa României.

Victorie pentru CFR Cluj/ Foto: CFR Cluj – Facebook

  CFR Cluj a câștigat, joi seară, meciul împotriva echipei CSM Alexandria, cu scorul 3-1 (2-1), într-un meci din grupa B din Cupa României. Alexandria a ajuns în grupe, după ce le-a învins pe CSM Slatina și pe Concordia Chiajna, ambele partida s-au terminat cu același scor (1-0). CITEȘTE ȘI:
„Zi de foc” pentru echipele clujene. „U”, CFR și U-BT, în fața unor meciuri importante. Emil Boc: „Doamne ajută să avem trei succese”CFR Cluj a fost calificată direct în faza grupelor, datorită poziției pe care a terminat anul trecut în Superliga României, pe trei.  Echipa din Gruia a deschis scorul după primele 3 minute de meci prin golul lui Alin Fica.Alexandria a reușit să marcheze în minutul 35.  Stancu a marcat din lovitură de la 11 metri și a egalat pentru teleormăneni. CFR Cluj nu i-a lăsat prea mult pe teleormăneni să se bucure de gol și au marcat în minutul 42. Karlo Muhar a înscris și a readus-o pe formația clujeană în avantaj.Scorul la pauză a fost 2-1 pentru CFR. Clujenii au revenit în forță în repriza secundă, iar CFR a marcat cel de al treilea gol prin Mario Camora.În ciuda șanselor de gol, scorul s-a terminat 3-1 pentru CFR Cluj.Citiți monitorulcj.ro și pe Google News 

CITEȘTE ȘI:

Source link

Facebook Comments Box
Stefan Petre

Recent Posts

Un Adio Dureros: Taximetria din Cluj-Napoca a Pierdut un Coleg Drag

Astăzi, o veste tristă a cutremurat comunitatea taximetriștilor din Cluj-Napoca, lăsând în urmă un gol…

3 days ago

Noua imagine a Sora Shopping Center: transparența ca strategie de mediere urbană

O randare recentă oferă o primă privire asupra modului în care ar putea arăta Sora…

5 days ago

Elev de la Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Dej, admis în Mensa România: în top 2% la nivel mondial

Colegiul Național „Andrei Mureșanu” din Dej conform dejeanul.ro, marchează o nouă performanță de excepție. Gabriel…

1 week ago

Ungaria modifică Constituția: genul legal este definit exclusiv ca masculin sau feminin

Ungaria a adoptat o modificare constituțională prin care genul legal este recunoscut exclusiv ca masculin…

1 week ago

Timp pentru familie și cumpărături planificate: programul supermarketurilor de Crăciun 2025 și Anul Nou 2026

Sărbătorile vin cu miros de cozonac, luminițe și timp prețios petrecut alături de cei dragi…

2 weeks ago