Connect with us

Eveniment

Festivalier luat în vizor de polițiști, după ce și-ar fi împins prietena pe scări la Untold. Fata spune că a fost “un accident”

Stefania Heinz

Published

on

Festivalier luat în vizor de polițiști, după ce și-ar fi împins prietena pe scări la Untold. Fata spune că a fost "un accident"

Polițiștii au demarat verificări după ce o tânără în vârstă de 19 ani, care se afla la festival în compania prietenului ei, a necesitat îngrijiri medicale în urma căderii pe treptele stadionului Cluj Arena.
Sâmbătă, 6 august, în jurul orei 04.10, Poliția Cluj-Napoca a fost sesizată cu privire la faptul că o persoană, care se afla în incinta festivalului, la Cluj Arena, s-ar fi accidentat pe scările stadionului, necesitând îngrijirile medicale acordate de un echipaj Smurd.

“În urma sesizării, polițiștii au demarat verificări, fiind constatat faptul că, tânăra, de 19 ani, din municipiul Petroșani, județul Hunedoara, la momentul accidentării, ca urmare a căderii pe treptele arenei, se afla în compania prietenului ei, un tânăr, de 20 de ani, din municipiul Vulcani.

Pentru a fi stabilite cu exactitate împrejurările în care a avut loc  evenimentul, polițiștii au demarat cercetări din oficiu, sub aspectul infracțiunii de lovirea sau alte violențe, context în care tânăra a menționat faptul că nu dorește să formuleze plângere penală în referire la incident și că accidentarea ei reprezintă un accident.

De asemenea, situația de fapt a fost analizată, conform procedurilor, prin intermediul formularului de evaluare a riscului, nefiind îndeplinite condițiile pentru eliberarea unui ordin de protecție”, au transmis reprezentanții IPJ Cluj.

Poliția continuă verificările în acest caz, aspectele constatate urmând a fi înaintate Parchetului de pe lângă Judecătoria Cluj-Napoca.

Source link

Facebook Comments Box
Tetarom

Tractari Auto Tudy

Eveniment

Tragedie la Săvădisla, Cluj: Bărbatul prins între fiarele contorsionate a murit

Alex Campian

Published

on

Un grav accident rutier a avut loc în localitatea Săvădisla, județul Cluj. Un bărbat de aproximativ 60 de ani, aflat în autoturismul implicat în coliziunea cu un autocamion, și-a pierdut viața.

Victima a fost găsită încarcerată, în stop cardio-respirator, între fiarele contorsionate ale mașinii. Pompierii Detașamentului 2 Cluj-Napoca au intervenit de urgență, reușind să-l extragă din autoturism. În ciuda eforturilor medicilor de a-l resuscita, bărbatul nu a mai putut fi salvat.

„Pompierii din cadrul Detașamentului 2 Cluj-Napoca intervin în aceste momente la un grav accident rutier petrecut pe raza localității Săvădisla. În accident au fost implicate un autocamion și un autoturism”, a transmis ISU Cluj.

Circumstanțele exacte ale impactului urmează să fie stabilite de către polițiști. Traficul în zonă a fost restricționat temporar.

Sursa: ISU Cluj / Radio Cluj

Facebook Comments Box
Tetarom

Tractari Auto Tudy
Continue Reading

Eveniment

Tragedie la Florești: Fetiță de 12 ani lovită pe trecerea de pietoni. A fost intubată și transportată de urgență la spital

Alex Campian

Published

on

O fetiță de doar 12 ani a fost grav rănită marți seara, în jurul orei 21:25, după ce a fost lovită de un autoturism pe trecerea de pietoni de pe DN1 E60, în zona Metro din Florești, județul Cluj. Incidentul a provocat o intervenție medicală de urgență, copila fiind intubată la fața locului și transportată în stare critică la spital de către o ambulanță SMURD de terapie intensivă mobilă.

Potrivit informațiilor transmise de Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Cluj, accidentul s-a produs în momentul în care un tânăr de 24 de ani, din Oradea, care conducea un autoturism pe direcția Gilău – Cluj-Napoca, a surprins și accidentat grav minora care traversa regulamentar pe trecerea de pietoni.

„Din primele cercetări, a reieşit că un tânăr de 24 de ani din municipiul Oradea, în timp ce conducea un autoturism din direcția Gilău spre Cluj-Napoca, ar fi acroşat o minoră de 12 ani din comuna Florești, aflată în traversarea drumului public pe trecerea pentru pietoni”, au transmis reprezentanții IPJ Cluj.

Polițiștii continuă ancheta pentru a stabili circumstanțele exacte ale accidentului. Impactul a fost extrem de violent, iar starea fetiței este în continuare una critică, medicii depunând toate eforturile pentru a-i salva viața

Facebook Comments Box
Tetarom

Tractari Auto Tudy
Continue Reading

Eveniment

🩸 Bilet gratuit de o zi la Untold pentru cei care donează sânge în acest weekend la Cluj!

Alex Campian

Published

on

Organizatorii festivalului Untold 2025 oferă o șansă unică clujenilor să participe la cea mai așteptată ediție aniversară: un bilet gratuit de o zi la festival pentru toți cei care donează sânge în cadrul campaniei Blood Network.


📅 Când și unde?

Caravana mobilă Blood Network va fi prezentă în parcarea Kaufland de pe Strada Fabricii, nr. 12, în zilele de:

  • Sâmbătă, 28 iunie 2025

  • Duminică, 29 iunie 2025

⏰ Program: 8:00 – 14:00


🎟️ Cum poți primi biletul?

Pentru a primi biletul gratuit, trebuie să:

  1. Donezi sânge la caravana mobilă în cele două zile menționate.

  2. Te înscrii pe platforma oficială a campaniei: reteaua.sieudonez.ro.

Biletele oferite vor fi valabile pentru prima zi a Festivalului Untold, care se va desfășura între 7 și 10 august 2025.


🌟 Despre campania Blood Network

Aceasta este cea de-a unsprezecea ediție a inițiativei Blood Network, cea mai longevivă campanie de donare de sânge din România, susținută de Untold, care îmbină responsabilitatea socială cu distracția.


⚠️ Atenție!

Donarea se face în limita capacității de recoltare a caravanei mobile, așa că grăbește-te să faci o faptă bună și să-ți asiguri biletul!

Facebook Comments Box
Tetarom

Tractari Auto Tudy
Continue Reading

Cele mai citite


Tetarom