Sponsorizat
Actualitate

ȘOC! Artistul care a rupt legatura cu lumea pentru a trăi printre șoareci intr-o cabana la Tarnita

Sponsorizat
Sponsorizat

9 luni în sălbăticie! Artistul care a rupt cu lumea pentru a-și regăsi inspirația!

Mihail, interpretul hitului “Mă ucide ea”, a dispărut din lumina reflectoarelor timp de 9 luni!

S-a retras într-o cabană izolată, înconjurată de șoareci, pe malul lacului Tarnița. Ce l-a determinat pe artist să ia această decizie radicală?

De la celebritate la izolare

Mihail Sandu, artistul basarabean care a cucerit inimile a milioane de fani cu piesele sale sensibile, a ales să se rupă de lumea exterioară și să se retragă într-un loc izolat.

Presiunea celebrității și așteptările uriașe l-au copleșit, iar artistul a simțit nevoia de a se regăsi și de a-și recăpăta inspirația.

O cabană plină de șoareci și o liniște asurzitoare

Cabana de pe malul lacului Tarnița, unde Mihail și-a petrecut cele 9 luni de izolare, era un loc simplu, dar încărcat de o atmosferă apăsătoare.

“Locuința era invadată de șoareci, iar singurii mei companioni erau câteva pisici și un câine”, a povestit artistul.

Cu toate acestea, Mihail a găsit în liniștea asurzitoare a naturii un refugiu și o sursă de inspirație neprețuită.

“Dincolo de noi”: o piesă născută din izolare

În timpul petrecut în cabană, Mihail a compus și a meditat, iar rezultatul este uimitor. Noua sa piesă, “Dincolo de noi”, este inspirată din experiența sa de izolare și reflectă revelațiile pe care le-a avut în acea perioadă.

“Am realizat cât de importante sunt relațiile interumane, cât de mult avem nevoie unii de alții”, a mărturisit artistul.

Mihail revine cu un nou suflu

După această călătorie interioară, Mihail revine cu un nou suflu și cu piese care promit să ne surprindă. “Dincolo de noi” este doar începutul unui nou capitol pentru artist, un capitol scris în liniștea pădurii, cu note muzicale inspirate de natură și de redescoperirea de sine.

Ascultă “Dincolo de noi” și descoperă universul muzical al lui Mihail!

Facebook Comments Box
Cosmin Ardelean

Recent Posts

Zâmbetul s-a întors la Cluj: Eduard, băiatul de 12 ani lovit de un Mustang, a fost externat după o luptă impresionantă

După săptămâni de teamă, emoții și speranță, Eduard Balogh, copilul de 12 ani rănit grav…

4 hours ago

Linii speciale de transport spre cimitire, în Cluj-Napoca. Curse din oră în oră cu ocazia Luminației

În perioada 31 octombrie – 2 noiembrie, clujenii vor avea la dispoziție linii speciale de…

1 day ago

Erou în timpul liber: un pompier din Cluj-Napoca a salvat un bărbat aflat în stop cardio-respirator

Un tânăr pompier din Cluj-Napoca, soldatul Sebastian Popa, a devenit erou în timpul liber, după…

1 day ago

Radu Banciu face praf Clujul: „O mizerie cu pretenții europene! Oraș urât, dar cu salarii de lux!”

Radu Banciu face praf Clujul: „O mizerie cu pretenții europene! Oraș urât, dar cu salarii…

2 days ago

Factura de curent crește din noiembrie: O taxă ascunsă s-a triplat în doar șapte luni

Facturile la energie electrică vor crește din nou, începând cu 1 noiembrie 2025, din cauza…

2 days ago

Imagini rare cu Clujul din 2009. Un clujean a filmat examenul auto – cum arăta centrul orașului acum 16 ani

Un clujean, Mihai V., a publicat recent imagini rare cu Cluj-Napoca în anul 2009, surprinse…

3 days ago