Eveniment
Cum se sărbătorește 1 iunie la Florești. Primăria le-a pregătit mai multe surprize celor mici

Primăria comunei Florești a planificat evenimente speciale dedicate celor mici de 1 Iunie 2022, când este celebrată Ziua Internațională a Copilului, dar și pentru ziua de sâmbătă, 4 iunie.
Edilul Bogdan Pivariu îi invită pe floreșteni să sărbătorească alături de cei mici Ziua Internațională a Copilului, miercuri 1 iunie, în Parcul Poligon, începând cu ora 16:00.
„Fiecare zi din viața noastră le este dedicată lor, copiilor, și cu atât mai mult, 1 Iunie este cu ei, despre ei și pentru ei.
Pe cei mici îi așteaptă lumea fermecată a celor de la Magic Puppet, teatru de păpuși, lumea feerică a baloanelor de săpun, ateliere de modelat figurine din baloane sau pictură pe față, dar și un spectacol oferit de copiii din Florești prietenilor lor pe scena amfiteatrului din Parc”, a transmis primarul din Florești.
Program:
• 1 iunie, între orele 16-19:
Ora 16:00 – spectacol susținut de copiii talentați din Florești pe scen Amfiteatrului din Parc;
Ora 17 :00 – ateliere de modelare figurine din baloane, personaje fantastice îi vor însoți și le vor fi alături la joacă în parc;
Ora 18 :00 – număr de magie pentru pitici susținut de Florin Suciu, magicianul semifinalist la ”Românii au talent”.
• 4 iunie, între orele 11-13:
– Personaje de basm, din lumea pădurii, îi vor însoți pe prichindeii prezenți în parc la atelierele de pictură pe față, și vor putea participa la un Spectacol de teatru de păpuși – în care cei mici vor învăța cât de importantă este prietenia adevărată.
Eveniment
Accident Cluj GRAV. O tânără de 21 de ani a murit, alte 3 persoane, duse la spital

Eveniment
CFR își poate vinde jucătorul crescut la academia lui Manchester City. Clujenii cer 6 milioane de euro pe el

Eveniment
Jandarmeria trimite 150 de efective la festivalul de manele din Cluj

-
Eveniment22 hours ago
O călătorie cu balonul, lectura celui mai recent best seller în hamac, giant jenga, board games sau o competiție de bumping cars – lista activităților de zi la Electric Castle
-
Eveniment2 days ago
Alin: „Câteva lucruri după 24h de turist in Cluj-Napoca: Acest oraș nu pare din România…Curățenia in oraș este ceva de povestit pe Facebook”
-
Eveniment2 days ago
Afacerea „norocoasă” de miliarde de euro la Techsylvania Cluj. „Mi-am pariat casa la ipotecă pentru companie”
-
Eveniment2 days ago
(Video) Cluj. Pompierii au reluat căutările persoanei dispărute în Lacul Țaga
-
Eveniment2 days ago
Cluj. O fată de 13 ani a sărit de la etajul 2. A vrut să iasă noaptea pe furiş din casă, dar a ajuns la spital
-
Eveniment2 days ago
Cluj. Azi se aprobă noul drum de legătură cu Autostrada. Emil Boc: “Va scoate traficul din zona Baciu și de pe Bulevardul Muncii”
-
Eveniment2 days ago
Foto Cluj. Un șofer s-a prezentat la RAR cu sistemele vitale ale mașinii legate cu funie!
-
Eveniment2 days ago
Video Cluj. Codin Maticiuc la Spitalul de Ortopedie: „Am călcat pe un porumbel mort, aici se pot face filme de groază…Vreau să vin la Cluj, vreau să schimb ceva la acest spital unde conducerea e deschisă și dornica să facă treaba. Am nevoie și de voi, iată cum:”