Sponsorizat
Categories: Eveniment

Din categoria RUPE-ŢI PERMISUL! Șofer lansat lângă Podul Garibaldi. Cei de pe trotuar au scăpat ca prin urechile acului

Sponsorizat
Sponsorizat

Un șofer a fost surprins cu camera de bord a unei mașini în timp ce a intrat forțat, cu viteză excesivă, în intersecția de la Podul Garibaldi cu Spalaiul Independenței.
Manevra intră clar în categoria RUPE-ŢI PERMISUL! Șoferul a tăiat, în viteză, prin stânga, calea mașinilor, la intersecţia Spalaiul Independenței cu Podul Garibaldi, pentru ca să le depășească și să ajungă pe banda spre Plopilor, moment în care a “mușcat” din trotuarul din dreapta de după intersecție, unde a fost la un pas să lovească persoanele care așteptau la semafor.

Filmarea cu titlul “Wait for it… A accelerat ciumpalacu doar ca sa intre peste 100m in parcare” a fost postată pe grupul de Facebook Info Trafic Cluj-Napoca de către un şofer care aştepta la culoarea roşie a semaforului din intersecţie. 

“Ar trebui săltat carnetul să se gândească 30 de zile la ce manevră faină a făcut Și dacă întreabă cineva ce regulă a încălcat, este mai nou in codul rutier infracțiunea de condus agresiv, această manevră intră perfect acolo” / “Sper ca trimiti filmarea la politie. O greseala minora si puteau muri oameni …De data asta au scapat cu totii…” / “Zmeii aceia care lasă mame plângând în urmă” / “Asta e Pepsi. Azi pe A1 mergeam cu 120 km/h și ma pregăteam sa depășesc un tir. M-am uitat în oglinda și am văzut ca pe b2 vine un bmw. Imediat cum m-a depășit a tras în fata mea cu frana brusca și a ieșit de pe autostrada…”, sunt o parte din reacțiile șoferilor la postare.

 Informaţiile publicate pe site-ul ZCJ.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislația aplicabilă, doar în limita a 120 de caractere, cu citarea sursei 

Source link

Facebook Comments Box
Stefania Heinz

Recent Posts

Rețea de cămătărie destructurată la Cluj. Percheziții în Cluj-Napoca și Florești, dobânzi uriașe și amenințări la adresa victimelor

O rețea de cămătărie care ar fi acționat în Cluj-Napoca și Florești a fost destructurată…

9 hours ago

Bryan Adams vine la Cluj în 2026. Concert uriaș anunțat la BT Arena, unul dintre cele mai mari evenimente ale anului

Un concert internațional de top va avea loc la finalul anului 2026 la BT Arena,…

17 hours ago

Programul DARIA începe în august 2026 la IOCN: 119.000 de femei vor fi testate gratuit pentru cancerul de sân

Proiectul DARIA, un amplu program național de screening pentru depistarea precoce a cancerului de sân,…

1 day ago

Femeie în vârstă, preluată de urgență de ambulanță după ce i s-a făcut rău pe stradă

O femeie în vârstă a avut nevoie de îngrijiri medicale de urgență după ce i…

2 days ago

Clujeanul Alexandru Bologa, desemnat Sportivul Anului la prima Gală a Sportului Paralimpic din România

Judoka clujean Alexandru Bologa, campion mondial în 2025 la judo pentru nevăzători, a fost desemnat…

2 days ago

Cluj Arena se modernizează cu 13,5 milioane de euro: iluminat UEFA, panouri solare de 1 MW și reducere de 40% a consumului

Cluj Arena intră într-un amplu proces de modernizare energetică, în baza unui proiect inițiat de…

2 days ago