Sponsorizat
Categories: Eveniment

(Foto/Video) Cluj: I-ai văzut? Tineri căutați de politie. Au trântit cu trotineta o femeie pe Moților și au dispărut

Sponsorizat
Sponsorizat

O tânără este căutată de poliţişti după ce a lovit cu trotineta o femeie de 66 de ani pe Calea Moților şi a fugit de la locul accidentului. Poliţiştii vor să-l găsească şi pe tânărul care venea în urma ei, tot pe trotinetă.„Polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Cluj-Napoca au intervenit la un accident de circulație semnalat la data de 23 mai a.c., în jurul orei 09.50, pe starda Calea Moților.Impactul s-a produs între o trotinetă condusă de o tânără care nu a oprit la culoarea roșie a semaforului și o femeie în vârstă de 66 de ani, din Cluj-Napoca, care se angajase regulamentar în traversarea drumului public, în calitate de pieton.În urma impactului, a rezultat vătămarea corporală a femeii de 66 de ani.
Ca urmare a activităților de cercetare și verificare a circumstanțelor în care a avut loc evenimentul, precum și după vizionarea imaginilor, a reieșit faptul că în dinamica producerii acestuia, tânăra care a condus trotineta, ar fi constatat prin propriile simțuri faptul că în urma accidentului a rezultat vătămarea unei persoane, însă acesta nu ar fi rămas la fața locului. De asemenea, în spatele acesteia se afla un tânăr care se deplasa pe trotinetă, în aceeași direcție, observând imediat producerea accidentului.
În continuare sunt efectuate verificări în vederea stabilirii identității celor două persoane care se deplasau pe trotinete.Cercetările sunt continuate de către polițiști, sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Cluj-Napoca, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă și părăsirea locului accidentului.Persoanele care pot furniza informaţii cu privire la identitatea celor doi tineri care se deplasau pe trotinete, sunt rugate să sesizeze Poliția municipiului Cluj-Napoca – Biroul Rutier sau să apeleze numărul unic de urgență 112!”, a transmis IPJ Cluj.

Source link

Facebook Comments Box
Diana Petrescu

Recent Posts

Rețea de cămătărie destructurată la Cluj. Percheziții în Cluj-Napoca și Florești, dobânzi uriașe și amenințări la adresa victimelor

O rețea de cămătărie care ar fi acționat în Cluj-Napoca și Florești a fost destructurată…

8 hours ago

Bryan Adams vine la Cluj în 2026. Concert uriaș anunțat la BT Arena, unul dintre cele mai mari evenimente ale anului

Un concert internațional de top va avea loc la finalul anului 2026 la BT Arena,…

15 hours ago

Programul DARIA începe în august 2026 la IOCN: 119.000 de femei vor fi testate gratuit pentru cancerul de sân

Proiectul DARIA, un amplu program național de screening pentru depistarea precoce a cancerului de sân,…

1 day ago

Femeie în vârstă, preluată de urgență de ambulanță după ce i s-a făcut rău pe stradă

O femeie în vârstă a avut nevoie de îngrijiri medicale de urgență după ce i…

2 days ago

Clujeanul Alexandru Bologa, desemnat Sportivul Anului la prima Gală a Sportului Paralimpic din România

Judoka clujean Alexandru Bologa, campion mondial în 2025 la judo pentru nevăzători, a fost desemnat…

2 days ago

Cluj Arena se modernizează cu 13,5 milioane de euro: iluminat UEFA, panouri solare de 1 MW și reducere de 40% a consumului

Cluj Arena intră într-un amplu proces de modernizare energetică, în baza unui proiect inițiat de…

2 days ago