Sponsorizat
Categories: Eveniment

Imagini spectaculoase cu luminile aprinse în primul ”zgârie-nori” autohton: Cu picioarele pe pământ, dar cu capul în nori

Sponsorizat
Sponsorizat

Cel mai înalt bloc din România, de fapt primul ”zgârie-nori” autohton, West City Tower din cartierul clujean Mănăștur, construit la ieșirea din Cluj-Napoca spre Oradea, și-a aprins luminițele zilele acestea, imaginile fiind de excepţie.
Mai multe coloane de lumini au fost aprinse în înălţimile “zgârie-nori-ului” din Mănăştur, iar fotografiile spectaculoase arată o altă perspectivă asupra oraşului Cluj-Napoca.

”West City Tower este situat în orașul Cluj-Napoca, pe Calea Florești nr. 139. Cu o arhitectură circulară și foarte multe suprafețe vitrate, acesta este cel mai înalt bloc de locuințe din România.

Se ridică desupra orașului cu 25 de etaje, 5 etaje de parcare, spațiu de joacă pentru copii, 182 apartamente cu panoramă deosebită cu 1, 2, 3 camere si 4 penthouse-uri cu 5 camere. Imobilul dispune de două lifturi de interior ce coboară până în parking, la cele două subsoluri și trei demisoluri.

La exterior, pentru o priveliște care îți taie respirația, cladirea a fost echipată cu un lift panoramic unic în Cluj-Napoca. Poți privi Clujul cu alți ochi, în ascensiune!”, este prezentarea făcută de investitor.

Fotograful clujean Sergiu Răzvan a realizat cateva fotografii superbe pe care le-a publicat şi efainlacluj.ro.

Source link

Facebook Comments Box
Stefania Heinz

Recent Posts

Cluj-Napoca se aliniază crizei: buget redus pentru evenimentele de 1 Decembrie și Revelion

Municipiul Cluj-Napoca reduce semnificativ bugetul alocat evenimentelor dedicate Zilei Naționale a României și Revelionului. Consiliul…

9 hours ago

Caz șocant la un liceu din Cluj-Napoca: ministrul Educației cere măsuri după agresarea gravă a unui copil

Un incident de o gravitate extremă petrecut la Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” din Cluj-Napoca a…

17 hours ago

Ai 60 de minute? Athletic Sport Center le transformă într-un antrenament care chiar contează.

Aici nu pierzi timpul: ai un traseu clar, echipamente noi și mult spațiu de mișcare.…

1 day ago

RCA devine obligatoriu pentru unele trotinete și biciclete electrice

Autoritatea de Supraveghere Financiară (ASF) estimează că aproximativ 7.500 – 30.000 de trotinete electrice ar…

1 day ago

Tragedie pe Feleac: un bărbat a murit, iar trei persoane – între care o minoră – au fost rănite într-un accident grav la ieșire din Cluj-Napoca

O tragedie rutieră s-a produs sâmbătă dimineață pe DN1 E60, la ieșirea din Cluj-Napoca spre…

2 days ago

Arestat pentru agresiuni sexuale asupra mai multor femei, inclusiv o vârstnică de 74 de ani

n bărbat de 35 de ani din Cluj-Napoca a fost arestat preventiv pentru 30 de…

4 days ago