Sponsorizat
Categories: Eveniment

Minor lovit de mașină. Traversa strada prin loc nepermis

Sponsorizat
Sponsorizat

Un tânăr de 17 ani a fost lovit de o mașină, sâmbătă seara, în Turda, zona intersecției străzilor Câmpiei și Margaretelor.  Acesta a fost transportat la spital, fiind suspect de fracturi. 
”Conducătorul unui autoturism, care se deplasa în direcția municipiului Câmpia Turzii a surprins și accidentat un tânăr de 17 ani, din municipiul Turda, care s-ar fi angajat în traversarea neregulamentară a străzii.

A fost transportat la o unitate medicală. Testare etilotest negativă a conducătorului auto”, au transmis polițiștii clujeni, într-o comunicare de presă a IPJ Cluj. 

ISU Cluj au precizat că echipajul SMURD a fost solicitat, prin apel la 112, dar că atunci când au sosit la locul accidentului apenalntul a susținut că nu a sunat.

”În zona respectivă a fost înregistrată o singură solicitare pentru intervenția echipajului SMURD, iar în momentul sosirii acestuia apelatul a susținut că nu apelat la 112”, a transmis ISU Cluj duminică.

Source link

Facebook Comments Box
Stefania Heinz

Recent Posts

Un Adio Dureros: Taximetria din Cluj-Napoca a Pierdut un Coleg Drag

Astăzi, o veste tristă a cutremurat comunitatea taximetriștilor din Cluj-Napoca, lăsând în urmă un gol…

3 days ago

Noua imagine a Sora Shopping Center: transparența ca strategie de mediere urbană

O randare recentă oferă o primă privire asupra modului în care ar putea arăta Sora…

5 days ago

Elev de la Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Dej, admis în Mensa România: în top 2% la nivel mondial

Colegiul Național „Andrei Mureșanu” din Dej conform dejeanul.ro, marchează o nouă performanță de excepție. Gabriel…

2 weeks ago

Ungaria modifică Constituția: genul legal este definit exclusiv ca masculin sau feminin

Ungaria a adoptat o modificare constituțională prin care genul legal este recunoscut exclusiv ca masculin…

2 weeks ago

Timp pentru familie și cumpărături planificate: programul supermarketurilor de Crăciun 2025 și Anul Nou 2026

Sărbătorile vin cu miros de cozonac, luminițe și timp prețios petrecut alături de cei dragi…

3 weeks ago