Sponsorizat
Categories: Eveniment

O femeie din Turda, amețită de alcool, a vrut să-și dea foc. Polițiștii au salvat-o

Sponsorizat
Sponsorizat

O femeie în vârstă de 36 de ani din municipiul Turda a fost salvată de polițiști de la sinucidere, după și-a turnat pe corp benzină și a amenințat că își va da foc. Era în stare de ebrietate.
Potrivit IPJ Cluj, la data de 9 aprilie a.c., în jurul orei 20.30,  o femeie de 36 de ani a fost salvată de la sinucidere de către polițiștii din cadrul Poliției municipiul Turda. Cea în cauză se afla la un imobil situat pe strada Panait Cerna din Turda, amenințând că își va da foc.

Polițiștii au găsit-o pe femeie in curtea imobilul indicat în sesizare, fiind în stare de ebrietate și având hainele stropite cu o substanță inflamabilă. Aceștia au procedat la imobilizarea persoanei până la sosirea unui echipaj medical.

Pentru mai multe investigații și îngrijiri de specialitate, femeia a fost transportată la o unitate medicală.

Source link

Facebook Comments Box
Stefania Heinz

Recent Posts

Patru cetățeni străini, prinși cu bijuterii furate la un festival din Cluj

Cluj-Napoca, început de august. Orașul pulsează sub luminile și sunetul unui festival de muzică. În…

10 hours ago

Metroul din Cluj intră în faza subterană: au început lucrările la puțul de lansare pentru TBM-uri

Metroul din Cluj intră în faza subterană: lucrări la 24 de metri adâncime Luni, 11…

1 day ago

Povestea cârciumii “Maimuța Plângătoare” din Cluj: de la restaurant celebru la simbol literar

„Maimuța Plângătoare” a fost un restaurant și o cârciumă renumită din Cluj, cunoscută în special…

6 days ago

Incendiu puternic la un complex turistic din Râșnov. 15 persoane evacuate, flăcările au distrus peste 2.000 mp

Un incendiu de proporții a izbucnit marți seara la un complex turistic din Râșnov, județul…

1 week ago

Mega Image și Lidl compensează creșterea TVA în august: reduceri și prețuri blocate la produse de bază

În luna august 2025, românii pot respira ușurați la cumpărături. Mega Image și Lidl România…

1 week ago

„Record” periculos pe DN1: Tânăr prins cu 162 km/h în Mărtinești. Amendă usturătoare și permis suspendat

Tânăr prins cu 162 km/h în Mărtinești – amendă de 4.050 lei și permis suspendat…

1 week ago