Connect with us

Eveniment

Patronul lui CFR Cluj, “păcălit” de Dan Petrescu! „Îmi promisese că rămâne pe viață la CFR, ca să aflu la petrecerea de titlu că el semnase deja de 2 săptămâni în China!”

Diana Petrescu

Published

on

Patronul lui CFR Cluj, "păcălit" de Dan Petrescu! „Îmi promisese că rămâne pe viață la CFR, ca să aflu la petrecerea de titlu că el semnase deja de 2 săptămâni în China!” 1

Ioan Varga a avut o colaborare foarte bună cu Dan Petrescu și au reușit împreună să contribuie la cele 5 titluri consecutive pe care ardelenii le-au câștigat. Cu toate că au existat “contre”, ultima fiind chiar în acest sezon, când s-a spus că Petrescu ar putea fi demis, totul pare a fi în regulă acum.Omul de afaceri nu uită însă momentul în care a fost “păcălit” de către Dan Petrescu și a povestit totul.“L-am cunoscut prin Bogdan Mara și prin Marian Copilu. Ei au lucrat împreună cu Dan la Unirea Urziceni. Cei doi mi-au zis că Dan Petrescu este cea mai bună decizie dacă vreau să fac performanță. Că este cel mai bun și strict antrenor.Atunci am înțeles că Dan Petrescu este soluția pentru a-mi îndeplini visul de a fi campion și a juca în Europa. Păi am avut o mare dezamăgire cu Dan imediat după ce am luat primul titlu, cel din 2018.Eu am aflat abia la petrecerea de titlu. Îmi promisese că rămâne pe viață la CFR, că facem echipă de Europa, ca să aflu la petrecere că el semnase deja de 2 săptămâni în China!A venit Edi atunci, pentru că Dan Petrescu nu s-a mai prezentat la reunirea echipei după vacanță”, a spus Ioan Varga, citat de digisport.ro.Moment savuros cu Adrian Ilie și Dan Petrescu în prim-plan: ”Dă jos treningul, că nu îl meriți!”Adrian Ilie (48 de ani), fost internațional român, a povestit un moment petrecut în compania lui Dan Petrescu (55 de ani), antrenorul lui CFR Cluj.Prezent la un meci de pregătire al CFR-ului în Spania, Adrian Ilie i-a reproșat lui Dan Petrescu de ce primul jucător schimbat a fost portarul. Replica ”Bursucului” a fost pe măsură ulterior.El tratează orice meci, chiar dacă e de antrenament, 100%. Mie mi se pare normal, dar sunt momente în viața asta când trebuie să mai lași garda jos. El nu știe să piardă niciodată. El vrea să câștige la orice. Și dacă joacă păcălici cu tine, el vrea să câștige.Am început meciul și ăia nu ajungeau niciodată la poartă. Și prima schimbare făcută a fost portar cu portar. Eu eram în tribună. Și i-am făcut o observație, că nu mi se pare normală schimbarea portar cu portar, că la hochei se băga un atacant.Și a început o discuție care a rămas așa puțin între noi. După meci, după ce i-a bătut pe ăia cu 5-0. Ăia nu ajungeau la poartă și tu faci schimbare portar cu portar. Ce e aia? Eu aș fi preferat să mai bage un atacant. Dacă nu ajunge nimeni la poartă, eu de ce să îl bag pe băiatul ăla să doarmă.Eram în tribună cu treningul lui CFR Cluj pe mine și el cică ‘Dă jos treningul!’.Eram acolo pentru că ne-am dus împreună la un meci Valencia cu Real Madrid. Aveam treningul pe mine și cică ‘Dă jos treningul, că nu îl meriți!’ Și i-am zis că nu e problemă, îl dau mai târziu, că nu pot să rămân dezbrăcat acum.Este ambițios, este pasionat ceva ieșit din comun”, a spus Adrian Ilie, potrivit Fanatik.

Source link

Facebook Comments Box
Tetarom

Tractari Auto Tudy

Eveniment

Accident tragic în Cluj: Copil de 2 ani și 7 luni, lovit mortal de o mașină în Căpușu Mic

Alex Campian

Published

on

Un grav accident rutier a avut loc marți seara, 2 iulie, în localitatea Căpușu Mic, județul Cluj. Un copil de doar 2 ani și 7 luni și-a pierdut viața după ce a fost lovit de un ansamblu de vehicule format din autoturism și remorcă.

Potrivit informațiilor transmise de Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Cluj, două echipaje SMURD din cadrul Detașamentului 2 Cluj-Napoca, dintre care unul de terapie intensivă mobilă, au fost mobilizate de urgență la locul accidentului. La fața locului a fost solicitat și un elicopter SMURD pentru sprijin medical aerian.

Copilul a fost găsit în stop cardio-respirator, iar echipajele medicale au început imediat manevrele de resuscitare. Din păcate, în ciuda tuturor eforturilor depuse, medicii au fost nevoiți să declare decesul micuțului.

Conform Poliției Cluj, accidentul s-a produs în jurul orei 18:45. Primele cercetări arată că un bărbat în vârstă de 43 de ani, aflat la volanul unui vehicul cu remorcă, l-ar fi accidentat pe copilul care se afla în apropierea Drumului Comunal 114 (DC114). Circumstanțele exacte urmează să fie stabilite în cadrul anchetei.

Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, iar rezultatul a fost negativ.

Poliția continuă cercetările pentru a clarifica toate aspectele privind modul în care s-a produs tragedia.

Facebook Comments Box
Tetarom

Tractari Auto Tudy
Continue Reading

Eveniment

Tragedie la Săvădisla, Cluj: Bărbatul prins între fiarele contorsionate a murit

Alex Campian

Published

on

Un grav accident rutier a avut loc în localitatea Săvădisla, județul Cluj. Un bărbat de aproximativ 60 de ani, aflat în autoturismul implicat în coliziunea cu un autocamion, și-a pierdut viața.

Victima a fost găsită încarcerată, în stop cardio-respirator, între fiarele contorsionate ale mașinii. Pompierii Detașamentului 2 Cluj-Napoca au intervenit de urgență, reușind să-l extragă din autoturism. În ciuda eforturilor medicilor de a-l resuscita, bărbatul nu a mai putut fi salvat.

„Pompierii din cadrul Detașamentului 2 Cluj-Napoca intervin în aceste momente la un grav accident rutier petrecut pe raza localității Săvădisla. În accident au fost implicate un autocamion și un autoturism”, a transmis ISU Cluj.

Circumstanțele exacte ale impactului urmează să fie stabilite de către polițiști. Traficul în zonă a fost restricționat temporar.

Sursa: ISU Cluj / Radio Cluj

Facebook Comments Box
Tetarom

Tractari Auto Tudy
Continue Reading

Eveniment

Tragedie la Florești: Fetiță de 12 ani lovită pe trecerea de pietoni. A fost intubată și transportată de urgență la spital

Alex Campian

Published

on

O fetiță de doar 12 ani a fost grav rănită marți seara, în jurul orei 21:25, după ce a fost lovită de un autoturism pe trecerea de pietoni de pe DN1 E60, în zona Metro din Florești, județul Cluj. Incidentul a provocat o intervenție medicală de urgență, copila fiind intubată la fața locului și transportată în stare critică la spital de către o ambulanță SMURD de terapie intensivă mobilă.

Potrivit informațiilor transmise de Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Cluj, accidentul s-a produs în momentul în care un tânăr de 24 de ani, din Oradea, care conducea un autoturism pe direcția Gilău – Cluj-Napoca, a surprins și accidentat grav minora care traversa regulamentar pe trecerea de pietoni.

„Din primele cercetări, a reieşit că un tânăr de 24 de ani din municipiul Oradea, în timp ce conducea un autoturism din direcția Gilău spre Cluj-Napoca, ar fi acroşat o minoră de 12 ani din comuna Florești, aflată în traversarea drumului public pe trecerea pentru pietoni”, au transmis reprezentanții IPJ Cluj.

Polițiștii continuă ancheta pentru a stabili circumstanțele exacte ale accidentului. Impactul a fost extrem de violent, iar starea fetiței este în continuare una critică, medicii depunând toate eforturile pentru a-i salva viața

Facebook Comments Box
Tetarom

Tractari Auto Tudy
Continue Reading

Cele mai citite


Tetarom