Sponsorizat
Categories: Eveniment

Rareș Bogdan despre posibilitatea de a deveni premier: “Oricine își dorește această poziție”

Sponsorizat
Sponsorizat

Europarlamentarul Rareș Bogdan a vorbit în cadrul unei emisiuni TV despre varianta de a deveni premier.
Europarlamentarul Rareș Bogdan a declarat, joi, la „Marius Tucă Show”, că România poate împrumuta 20 de miliarde de euro pentru a salva economia. „Mie îmi este mai frică de efectele crizei economice decât de cele ale crizei medicale”, a spus acesta.

Europarlamentarul Rareş Bogdan a declarat că din punct de vedere al datoriei publice România este pe locul 21 din 27 de țări ale Uniunii Europene.

„Aceste lucruri pot fi compensate prin injecţii financiare în piaţă. Bani europeni sau împrumut gigantic. Datoria publică a României este pe locul 21 din 27 de țări din UE. România poate împrumuta peste 20-25 de miliarde de euro pentru a-i pompa în economie. Mie îmi este mai frică de efectele crizei economice decât de cele ale crizei medicale”, a spus Rareș Bogdan.

Europarlamentarul a vorbit și despre varianta de a deveni premier.
„E o poziţie pe care orice om politic şi-o doreşte. Trebuie făcut totul pas cu pas. Am o poziţie importantă politică, dar şi la nivel european. Este suficient şi trebuie să mă familiarizez cu această junglă. Apoi pot spera la o poziţie administrativă la înalt nivel”, a mai spus europarlamentarul.

Source link

Facebook Comments Box
Stefania Heinz

Recent Posts

Istoric! U Cluj revine în cupele europene după o pauză de 53 de ani. Sabău: „La revedere, Untold!”

Universitatea Cluj scrie istorie! După o pauză de 53 de ani, „Șepcile Roșii” revin în…

1 hour ago

Arestat la doar 19 ani pentru trafic de droguri de mare risc vindea minorilor in Cluj

Un tânăr de doar 19 ani a fost arestat la Cluj, după ce a fost…

14 hours ago

Clujul sărbătorește! De Joi, orașul prinde viață la Zilele Clujului 2025

În perioada 22–25 mai, Clujul prinde viață și îmbracă cele mai colorate straie de sărbătoare!…

16 hours ago

Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj lansează zborurile directe Cluj – Istanbul, operate de Pegasus Airlines

Cluj-Napoca, 20 mai 2025: Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj anunță cu bucurie inaugurarea noii rute…

16 hours ago

Sfârșitul unei ere: Armătura Cluj își închide porțile după 141 de ani de activitate…

Pe 24 iunie 2025, acționarii companiei Armătura vor decide închiderea și lichidarea societății, care are…

19 hours ago

Când GPS-ul zice „pe jos”, dar tu iei calul… pe drumul european! 🐎🇷🇴

Cine mai are timp de ambuteiaje când ești un adevărat cavaler urban? Un clujean a…

19 hours ago