Sponsorizat
Categories: Eveniment

Spiderman, echilibristică pe blocurile din Florești / ”Ai de viața mea, inconștiență totală! Amețesc doar când mă uit”

Sponsorizat
Sponsorizat

O postare care îți dă fiori reci pe șirea spinării a fost publicată pe grupul de Facebook Trăiesc în Florești – Cluj.
Distracție îngrozitor de periculoasă pe acoperișul unui bloc din comuna clujeană Florești. Doi copii au fost filmați cum se jucau pesemne pe un bloc din comuna clujeană Florești: ”Atenție la copiii dvs!!!”, scrie deasupra videoclipurilor care par rupte din filmele cu ”Spiderman”.

Pe un bloc care are un acoperiș cu țilgă se observă doi copii care se plimbă într-un echilibru precar. Cel mai mare stă chiar la marginea acoperișului și privește în jos, iar cel mic escaladează acoperișul și pare că se dezechilibrează la un moment dat.

Cel care a postat filmarea cu copiii inconștienți de pericolul la care s-au expus spune că, evident, a sunat la 112 și a anunțat pozna îndrăzneților.

Totul s-a întâmplat pe strada Florilor, iar cei  care au comentat postarea s-au îngrozit și au scris că trag speranța că ”aventura” celor mici s-a terminat cu bine, însă mulți sunt de părere că părinții ar trebui să se aleagă cu un avertisment serios din partea autorităților. 

Postarea a strâns rapid sute de comentarii, iar unii floreșteni spun că au mai fost martori la astfel de plimbări periculoase ale copiilor pe blocuri:
”La blocurile din Luxor 2, nu este prima dată cand niște copii care locuiesc în pod au ieșit la plimbare pe acoperiș…”
”Deasupra etajului 4 este pod, podul este locuit, așa le-a făcut constructorul. Deci trebuie identificat apartamentul de pe care se iese.”
”O să-i tot vedeți, acoperisul, un fel de balcon ptr apartamentele din pod. Părinții ar trebui sesizați. Dar nu-i exclus să-i vedeți și pe ei, să admire apusul de soare…”
”Mno, nu-i de joacă, dar eu nu am vazut, am auzit doar. Am văzut cum îs podurile când am cumpărat apartamentul. Doamne fereste să alunece si s-o dus”
”Ar fi ușor de găsit pentru poliție. Sunt doar 4 apartamente la mansardă, 2 pe fiecare scară”
”La ce lejer se plimba, clar au mai fost la plimbari de genul…”
”Ai de viața mea, inconștiență totală!”
”Copii aceia au părinți, unde sunt părinții….?? Se putea întâmpla o tragedie”
”Amețesc doar când mă uit.”, au fost câteva dintre comentariile postării. 

 Informaţiile publicate pe site-ul ZCJ.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislația aplicabilă, doar în limita a 120 de caractere, cu citarea sursei 

Source link

Facebook Comments Box
Stefania Heinz

Recent Posts

Cabinetul Stomatologic Diacicov – locul unde zâmbetul devine prioritate

Într-o perioadă în care tot mai mulți oameni își doresc nu doar sănătate, ci și…

2 weeks ago

Charles Montgomery, invitat internațional la TILIA – Summitul Orașelor din România, organizat la Iași

Pentru prima dată în România, unul dintre cei mai influenți urbaniști ai lumii, Charles Montgomery,…

2 weeks ago

Povestea vinurilor Zaig & Engelhardt– comoara redescoperită din inima Transilvaniei

Într-o zonă unde timpul pare că a încetinit, iar dealurile Transilvaniei spun povești la fiecare…

3 weeks ago

Urban Kinetics: Clinica din Cluj care schimba modul in care sunt tratate durerile de spate

Tot mai mulți pacienți aleg tratamente personalizate, non-chirurgicale, pentru dureri lombare, hernii de disc și…

3 weeks ago

De ce se simte miros în Cluj-Napoca în această perioadă. Explicația oficială

În ultimele zile, mai mulți clujeni au semnalat apariția unor mirosuri neplăcute în diferite zone…

3 weeks ago

🇷🇴🔥 Tricolorii pe marele ecran la Cluj: vezi România – Turcia ca pe stadion, dar din fotoliu

Fotbalul își mută tribuna în sală! La Cinema City Cluj, meciul decisiv dintre România și…

3 weeks ago