Sponsorizat
Categories: Eveniment

Tupeu și inconștiență pe drumurile din Cluj! Beat criță, la volanul unei maşini neînmatriculate

Sponsorizat
Sponsorizat

Poliţiştii clujeni au depistat în trafic, în toiul nopții, un bărbat băut care conducea o maşină neînmatriculată.
La data de 11 noiembrie, în jurul orei 00.05, polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Baciu au oprit pentru verificări un autoturism condus prin localitatea Rădaia, de către un bărbat în vârstă de 30 de ani, din comuna Gârbău.

Bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest, fiind înregistrată concentrația de 0,71 mg./l. alcool pur  în aerul expirat, iar în momentul verificării documentelor, polițiștii au constatat că autovehiculul figurează ca fiind neînmatriculat.

Acesta a fost condus la o unitate medicală pentru a-i fi prelevate mostre biologice, cercetările fiind continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe și punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat.

De asemenea, ieri, 10 noiembrie, în jurul orei 08.00, polițiștii rutieri din cadrul Poliției municipiului Turda au oprit pentru verificări autoturismul condus pe strada Piața Romană, de un bărbat în vârstă de 53 de ani.

Fiind testat cu aparatul etilometru, acestuia i-a rezultat concentrația de 0.43 mg/l alcool pur în aerul expirat.

În cauză au fost demarate cercetări sub aspectul infracțiunii de conducere a unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.

Source link

Facebook Comments Box
Stefania Heinz

Recent Posts

Arestat la doar 19 ani pentru trafic de droguri de mare risc vindea minorilor in Cluj

Un tânăr de doar 19 ani a fost arestat la Cluj, după ce a fost…

11 hours ago

Clujul sărbătorește! De Joi, orașul prinde viață la Zilele Clujului 2025

În perioada 22–25 mai, Clujul prinde viață și îmbracă cele mai colorate straie de sărbătoare!…

13 hours ago

Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj lansează zborurile directe Cluj – Istanbul, operate de Pegasus Airlines

Cluj-Napoca, 20 mai 2025: Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj anunță cu bucurie inaugurarea noii rute…

14 hours ago

Sfârșitul unei ere: Armătura Cluj își închide porțile după 141 de ani de activitate…

Pe 24 iunie 2025, acționarii companiei Armătura vor decide închiderea și lichidarea societății, care are…

16 hours ago

Când GPS-ul zice „pe jos”, dar tu iei calul… pe drumul european! 🐎🇷🇴

Cine mai are timp de ambuteiaje când ești un adevărat cavaler urban? Un clujean a…

17 hours ago

Zilele Clujului 2025: Patru zile de sărbătoare, culoare și emoție în inima Transilvaniei!

Cluj-Napoca își deschide larg porțile pentru una dintre cele mai așteptate sărbători ale anului: Zilele…

1 day ago