Sponsorizat
Categories: Social

Cine este interlopul din Cluj, prins de 11 ori la volan fără permis și lăsat liber. Acum a lăsat o familie în doliu! – FOTO

Sponsorizat
Sponsorizat

Autorul accidentului de la Căpușu Mare, Ioan Aurel Covaciu, este acum cercetat și pentru ucidere din culpă, după ce una dintre victimele accidentului a murit, zilele trecute. Accidentul rutier din data de 23 august, de la Căpușu Mare, a fost comis de Covaciu, care conducea fără permis, a douăsprezecea oară în acest an. Unul dintre cei care se afla cu el în mașină a murit la spital. Este vorba despre un bărbat de 34 de ani. Alte 7 persoane au fost rănite grav, fiind salvate de medicii din Cluj. 
Cel care a murit în 6 septembrie este Alin Cuțitar, 34 de ani, din Căpușu Mic, pasager dreapta în mașina condusă de Ioan Aurel Covaci. Cei doi, alături de o femeie, se îndreptau spre Gilău pentru a ridica un tort de la o patiserie. În Căpușu Mare, din cauza vitezei și a carosabilului umed, mașina condusă de Covaci a derapat și a pătruns pe contrasens. Aici s-a lovit frontal de un alt autovehicul condus regulamentar.Aurel Covaci a fost prins până la accident de 11 ori fără permisCovaci nu are permis și a fugit de la fața locului, dar a fost prins de polițiști la circa 2 kilometri de locul accidentului. Acesta a fost prins fără permis ultima dată în luna mai, după ce a condus de 11 ori fără a avea carnet și a furat tot de atâtea ori. Judecătorii l-au lăsat liber în luna mai 2023, iar la puțin timp a băgat în spital 8 persoane, în accidentul de la Căpușu Mare.
Acum, acesta va fi cercetat pentru conducere fără permis, părăsirea locului accidentului și ucidere din culpă. Covaciu are și un copil mic, dar nu s-a gândit deloc la consecințele faptelor sale. Căpușu Mare este renumit pentru faptul că rromii conduc fără permis, dar sunt tolerați de polițiști. Nu se știe din ce motiv.Covaci are pe contul lui de Facebook multe clipuri în care conduce autoturismul în mod haotic, semn că nu se temea deloc de consecințe.

Source link

Facebook Comments Box
Stefan Petre

Recent Posts

Șoferul de camion din Bistrița-Năsăud care a condus haotic pe DN1C a rămas fără permis!

Scene periculoase surprinse pe DN1C, în localitatea Iclod! Un șofer de camion din Bistrița-Năsăud a…

5 hours ago

🚨 Accident rutier la Jucu, pe drumul Gherla – Cluj-Napoca!

Vineri seara, 3 octombrie 2025, în jurul orei 20:30, un accident rutier s-a produs pe…

11 hours ago

Atenție, șoferi și trotinetiști! RCA pe CNP și examen obligatoriu

"Trotinetele au scăpat de sub control"Titi Aur Fostul campion de raliuri și actual proprietar al…

14 hours ago

Florin Piersic strălucește la 89 de ani! Marele actor face senzație pe Cluj Arena

Florin Piersic, unul dintre cei mai iubiți actori români, a făcut senzație luni seara pe…

1 day ago

Exclusiv -Accident rutier grav între Luna de Sus și Stolna, în 3 octombrie! Grija Mare!

Un accident rutier deosebit de grav a avut loc joi, 3 octombrie, pe drumul județean…

1 day ago

Aur pentru România: Eleva din Cluj cucerește Olimpiada Internațională de Chimie Aplicată

O elevă din Cluj-Napoca a făcut România mândră, câștigând medalia de aur la Olimpiada Internațională…

2 days ago