Sponsorizat
Categories: Eveniment

30 de zile la “răcoare” pentru un gest de inconștiență! Arestat, după ce a fost prins la volan băut și fără permis

Sponsorizat
Sponsorizat


Bărbatul reținut pentru 24 de ore de polițiștii clujeni, după ce a fost prins băut la volan și fără permis, a fost arestat preventiv.
”Bărbatul de 32 de ani, din municipiul Reșița, județul Caraș-Severin, reținut pentru 24 de ore de polițiștii Biroului Rutier Turda, a fost prezentat în fața magistraților în vederea dispunerii altei măsuri preventive”, informează IPJ Cluj.

În urma probatoriului administrat în cauză, magistrații Judecătoriei Turda au emis pe numele bărbatului un mandat de arestare preventivă pentru următoarele 30 de zile.

Reamintim faptul că acesta a fost depistat la data de 5 decembrie 2019, conducând un autoturism, fără a deține permis de conducere și aflându-se sub influența băuturilor alcoolice. 

Source link

Facebook Comments Box
Diana Petrescu

Recent Posts

Rețea de cămătărie destructurată la Cluj. Percheziții în Cluj-Napoca și Florești, dobânzi uriașe și amenințări la adresa victimelor

O rețea de cămătărie care ar fi acționat în Cluj-Napoca și Florești a fost destructurată…

10 hours ago

Bryan Adams vine la Cluj în 2026. Concert uriaș anunțat la BT Arena, unul dintre cele mai mari evenimente ale anului

Un concert internațional de top va avea loc la finalul anului 2026 la BT Arena,…

17 hours ago

Programul DARIA începe în august 2026 la IOCN: 119.000 de femei vor fi testate gratuit pentru cancerul de sân

Proiectul DARIA, un amplu program național de screening pentru depistarea precoce a cancerului de sân,…

1 day ago

Femeie în vârstă, preluată de urgență de ambulanță după ce i s-a făcut rău pe stradă

O femeie în vârstă a avut nevoie de îngrijiri medicale de urgență după ce i…

2 days ago

Clujeanul Alexandru Bologa, desemnat Sportivul Anului la prima Gală a Sportului Paralimpic din România

Judoka clujean Alexandru Bologa, campion mondial în 2025 la judo pentru nevăzători, a fost desemnat…

2 days ago

Cluj Arena se modernizează cu 13,5 milioane de euro: iluminat UEFA, panouri solare de 1 MW și reducere de 40% a consumului

Cluj Arena intră într-un amplu proces de modernizare energetică, în baza unui proiect inițiat de…

2 days ago