Sponsorizat
Categories: Eveniment

Un clujean a plătit o parcare de 2 ore în faţă la UPU Cluj, cât au plătit alţii pe un bilet la Wizz până în Cipru şi înapoi

Sponsorizat
Sponsorizat

Dacă ai prins bilete la WizzAir luate din timp pentru vacanţa de anul acesta la 100 de lei şi ceva, cu siguranţă îi compătimeşti pe cei care venind la medic în centrul Clujului cu pruncii, dau pe o parcare de 2 ore aceeaşi sumă.
Clujenii sunt exasperaţi de preţul parcărilor practicat la centrele mediale din buricul târgului. Oamenii spun că nu de plăcere aleargă pe la medicii şi că acolo trebuie făcut ceva deoarece nu e normal să se perceapă taxe atât mari. Totodată supn că şi Primăria ar trebui să se implice, pentru cetăţenii ei, nu doar societatea civilă.

“Dacă ajungeți la spitalul de urgență sau Gine 1 să știți că se plătește parcarea de te lasă crăcănat. Asta pentru cei care se plâng că e scumpă parcarea în Cluj în centru….105 lei 2 ore. E fain când trebuie să mergi cu gemeni de 9 luni și stai și aștepți după medic cel puțin o oră.

LE: Partea cu “valid de la… până la” nu are nici o legătură cu ora intrării și ora ieșirii din parcare”, scrie un clujean pe Info Trafic Cluj-Napoca. E adevărat că oamenii nu îşi mai pun problema banilor atunci când e vorba de sănătatea copiilor lor, dar în acelaşi timp li se pare jaf ceea ce se întâmplă cu parcarea unei instituţii unde ajungi nu de plăcere, ca la mall, ci de nevoie. 

“Mulțumesc celor care ne sfătuiesc cum să ne transportăm copiii. Dacă cineva dorește să se folosească de informația postată e bine, dacă nu, la fel de bine. Ideea e în felul următor: de câte ori am ocazia folosesc autobuzul, dar nu tot timpul e cea mai bună soluție. Iar să transporți bebeluși cu taxiul în brațe mi se pare inconștientă în condițiile în care ar trebui transportați în scaune speciale și nu în brațe. Vedem aici pe grup zilnic niște accidente care sfidează limitele imposibilului. Prefer să nu am emoții. Fiecare e liber să își transporte copiii cum dorește: cu elicopterul sau în portbagajul mașinii…”, mai adaugă omul. 

“Văd că unii consideră postarea asta ca și cum m-aș plânge. Mi-am asumat acest cost de când am ajuns în fața barierei. Dacă știam as fi procedat altfel, de asta am și postat să știe și alții să nu pățească tot ca și mine. Când au pus bariere la Iulius Mall cu 2 ore gratis și după cu tarif de 3 lei pe oră a fost jale, numai nu s-a facut petiție online, dar la spital când mergi (și nu mergi de plăcere ca la mall) e ok sa plătești 100 de lei pt 2 ore”, completează clujeanul postarea. 

 

Source link

Facebook Comments Box
Stefania Heinz

Recent Posts

🐾 Primăria Cluj-Napoca permite accesul cu animale de companie în instituțiile publice

🐾 Cluj-Napoca: Acces permis pentru animalele de companie în instituțiile publice Un pas important spre…

2 days ago

Cum ajungi rapid la Electric Castle 2025: tren, autobuz sau mașină? Ghid complet pentru Bonțida

Electric Castle 2025 revine între 16–20 iulie la Castelul Banffy din Bonțida, cu un line-up…

3 days ago

Kids Thursday revine la Iulius Mall Cluj – Teatru de păpuși gratuit în aer liber, toată vara!

Spectacole magice pentru cei mici, în fiecare joi din vară, la Iulius Mall Cluj! Vara…

3 days ago

Accident tragic în Cluj: Copil de 2 ani și 7 luni, lovit mortal de o mașină în Căpușu Mic

Un grav accident rutier a avut loc marți seara, 2 iulie, în localitatea Căpușu Mic,…

3 days ago

Tragedie la Săvădisla, Cluj: Bărbatul prins între fiarele contorsionate a murit

Un grav accident rutier a avut loc în localitatea Săvădisla, județul Cluj. Un bărbat de…

4 days ago