Sponsorizat
Categories: Eveniment

Vitezomani prinşi pe autostrada de lângă Cluj. Unul “zbura” cu 225km/h

Sponsorizat
Sponsorizat

Polițiștii au depistat, duminică, pe Autostrada Transilvania, tronsonul Câmpia Turzii – Nădășelu, doi șoferi care conduceau cu viteze de peste 200 km/h .
Aproape 250 de șoferi care au depășit viteza legală pe autostrăzi au fost depistați de polițiștii rutieri, în acest week-end. Aceștia au fost sancționați contravențional și, celor care au depășit cu mai mult de 50 km/h viteza legală, le-au fost reținute permisele de conducere, în vederea suspendării exercitării dreptului de a conduce autovehicule. Doi dintre șoferii care au apăsat prea mult pe accelerație au fost depistați pe A3, lângă Cluj-Napoca.

Astfel, în după-amiaza zilei de ieri, polițiștii rutieri au depistat pe Autostrada A3, tronsonul Câmpia Turzii – Nădășelu, doi șoferi care conduceau cu vitezele de 204 km/h, respectiv 225 km/h.

În ambele cazuri a fost reținut permisul de conducere și au fost aplicate sancțiuni contravenționale.

 

Source link

Facebook Comments Box
Stefania Heinz

Recent Posts

Rețea de cămătărie destructurată la Cluj. Percheziții în Cluj-Napoca și Florești, dobânzi uriașe și amenințări la adresa victimelor

O rețea de cămătărie care ar fi acționat în Cluj-Napoca și Florești a fost destructurată…

10 hours ago

Bryan Adams vine la Cluj în 2026. Concert uriaș anunțat la BT Arena, unul dintre cele mai mari evenimente ale anului

Un concert internațional de top va avea loc la finalul anului 2026 la BT Arena,…

17 hours ago

Programul DARIA începe în august 2026 la IOCN: 119.000 de femei vor fi testate gratuit pentru cancerul de sân

Proiectul DARIA, un amplu program național de screening pentru depistarea precoce a cancerului de sân,…

1 day ago

Femeie în vârstă, preluată de urgență de ambulanță după ce i s-a făcut rău pe stradă

O femeie în vârstă a avut nevoie de îngrijiri medicale de urgență după ce i…

2 days ago

Clujeanul Alexandru Bologa, desemnat Sportivul Anului la prima Gală a Sportului Paralimpic din România

Judoka clujean Alexandru Bologa, campion mondial în 2025 la judo pentru nevăzători, a fost desemnat…

2 days ago

Cluj Arena se modernizează cu 13,5 milioane de euro: iluminat UEFA, panouri solare de 1 MW și reducere de 40% a consumului

Cluj Arena intră într-un amplu proces de modernizare energetică, în baza unui proiect inițiat de…

2 days ago