Connect with us

Social

Banca Transilvania are 6 milioane de carduri

Stefan Petre

Published

on

Banca Transilvania are 6 milioane de carduri

Banca Transilvania a atins borna de 6 milioane de carduri, în perioada iunie 2022 – noiembrie 2023 marcând cea mai rapidă creștere a numărului acestora, 1 milion. 1 din 4 carduri aflate în circulație în România este emis de BT.”Poziția Băncii Transilvania de lider în zona de emitere și acceptare de carduri este susținută de super-app-ul BT Pay, de programul de loialitate STAR, de soluțiile complementare de acceptare carduri și de rețeaua noastră extinsă de bancomate și agenții. Am creat un ecosistem eficient, pe care dorim să îl perfecționăm continuu și prin care venim către clienți cu beneficii și experiențe unice. Cu această complementaritate încurajăm plățile contactless, comerțul electronic și folosirea cardurilor digitale”, a declară Oana Ilaș, Director General Adjunct Retail Banking, Banca Transilvania.  
Cifre BT și trenduri:25 de tranzacții/secundă sunt realizate cu cardurile BT, cu un record istoric de 260 de tranzacții/secundă, marcat în acest an, de Black Friday.+20% volumul de tranzacții de cumpărături cu cardurile băncii în primele 11 luni ale anului, în comparație cu perioada similară din 2022. Peste 40% dintre cumpărăturile plătite la POS cu carduri BT sunt făcute cu telefonul. Aproape 60% dintre cardurile emise de bancă sunt înrolate în BT Pay.Record/zi: 10.600 de carduri au fost emise în 1 august 2023, dintre care 5.800 au fost carduri BT Untold. 164.500 de copii și tineri cu vârsta de până la 18 ani au card BT, iar 90.000 au BT Pay.Peste 95% din cardurile fizice sunt prietenoase cu mediul, realizate din materiale reciclate.Cele mai importante lansări BT în 2023 privind cardurile și experiențele de plată:  Card virtual animat – premieră în Europa;Cardul virtual animat BT Visa UNTOLD;BT Pay Kiddo, card și aplicație pentru copiii peste 10 ani și părinții acestora;Experiență completă de călătorie: emitere card în euro, asigurare de călătorie și schimb valutar.Banca Transilvania este, din 2017, liderul pieței de profil din România. 

Source link

Facebook Comments Box

Prin Oras

 Ieși la vot! Votează pentru viitorul tău – iar noi te răsplătim!

Stefania Heinz

Published

on

Alegerea Președintelui României este un moment esențial pentru viitorul țării. Fiecare vot contează și fiecare voce are puterea de a influența direcția în care mergem ca națiune. De aceea, îți lansăm un îndemn simplu, dar puternic: DUMINICA 18 MAI, IEȘI LA VOT!

Pentru a susține acest demers civic, The Barber Shop și Downtown Beauty îți oferă un cadou din partea casei: servicii gratuite pentru cei care că au votat. Este modul nostru de a spune „mulțumim” celor care aleg să se implice.
“Binele se face, nu se asteaptă!” (Bob Rădulescu)

Atenție! Locurile sunt limitate, așa că grăbește-te! IEȘI LA VOT!

Link-uri catre pagini
– THE Barber Shop
o https://www.facebook.com/thebarbershoptheoffice/
o https://www.instagram.com/thebarbershopcluj/
– Downtown Beauty –
o https://www.facebook.com/downtownbeautycluj
o https://www.instagram.com/downtownbeautycluj

Facebook Comments Box
Continue Reading

Info

Grătarul, MOTIV de SCANDAL la Cluj! Vecinii s-au LUAT la BĂTAIE din cauza fumului?

Cosmin Ardelean

Published

on

Vecini în război din cauza GRĂTARULUI! Clujeni prea sensibili sau fum toxic?

Ziua de 1 Mai, dedicată relaxării și petrecerilor în aer liber, a fost motiv de conflict între doi vecini de pe strada Dumbrava Roșie din Cluj-Napoca. În timp ce unii clujeni au ales să își facă grătare în propriile curți, un vecin s-a arătat extrem de deranjat de fumul emanat de aceștia.

Clujeanul nemulțumit a reclamat la Primărie faptul că vecinii și-au amplasat grătarul prea aproape de ferestrele sale, obligându-l să inhaleze fumul ore în șir și împiedicându-l să aerisească locuința. Acesta a menționat că a avut o experiență similară și anul trecut, tot de 1 Mai.

“Pe strada Dumbrava Roșie, de la ora 15, vecinii stau în incinta lor proprie, dar lângă poartă, și fac grătar, forțându-mă pe mine să le inhalez fumul de mai bine de două ore și nu am cum să aerisesc. I-am atenționat încă de anul trecut să meargă să facă grătarul în spatele casei, nu lângă stradă”, se arată în sesizarea trimisă Primăriei Cluj.

Incidentul ridică o întrebare pertinentă: au devenit clujenii prea sensibili la activitățile obișnuite ale vecinilor sau există o limită a toleranței când vine vorba de disconfortul cauzat de fumul de grătar?

Facebook Comments Box
Continue Reading

Actualitate

Ofertă ULUITOARE! 1000 de dolari și bilet de avion dacă pleci! Ce spun clujenii?

Cosmin Ardelean

Published

on

Administrația Trump oferă 1.000 de dolari migranților să părăsească SUA. Scopul: economii semnificative

Administrația președintelui Donald Trump a anunțat o nouă strategie inedită pentru a gestiona problema migrației ilegale în Statele Unite. Autoritățile vor oferi suma de 1.000 de dolari, plus costul biletului de avion, migranților care aleg să părăsească voluntar țara.

Această măsură are ca scop principal realizarea unor economii substanțiale. Costul mediu pentru arestarea, detenția și deportarea unei persoane fără statut legal se ridică în prezent la aproximativ 17.000 de dolari. Prin stimularea autodeportării, administrația speră să reducă semnificativ aceste cheltuieli.

Secretarul pentru securitate internă, Kristi Noem, a declarat într-un comunicat că “dacă vă aflați aici ilegal, autodeportarea este cea mai bună, mai sigură și mai rentabilă modalitate de a părăsi Statele Unite pentru a evita arestarea”.

În luna martie a acestui an, administrația Trump a lansat o aplicație mobilă denumită CBP Home, menită să faciliteze procesul de autodeportare pentru persoanele aflate în această situație.

Deși președintele Trump a promis deportări masive, cifrele actuale indică un număr mai mic de deportări comparativ cu perioada similară din timpul administrației precedente.

Facebook Comments Box
Continue Reading

Cele mai citite