Sponsorizat
Categories: Social

Șofer confuz, prins pe Calea Turzii cu 135 km/h. Șoselele sunt tot mai periculoase

Sponsorizat
Sponsorizat

Un șofer care a ieșit pozitiv la testul de droguri a fost depistat de polițiști pe Calea Turzii. Acesta a fost oprit luni seara, în jurul orei 23.55, pentru că circula ca un nebun.Polițiștii Biroului Rutier Cluj l-a legitimat pe tânărul de 28 de ani, din comuna Iara, după ce radarul l-a înregistrat cu viteza de 135 km/h.
De asemenea, în urma testării cu aparatul din dotare, au reieșit indicii cu privire la posibila prezență a substanțelor psihoactive. Menționăm că aceasta nu reprezintă probă în cadrul dosarului penal, persoana fiind condusă la o unitate medicală, pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii cu exactitate a consumului unor substanțe interzise.În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere a unui vehicul sub influența substanțelor psihoactive, tânărul fiind totodată sancționat contravențional pentru depășirea limitei legale de viteză, neportul centurii de siguranță și lipsa documentelor prevăzute de lege, cu amendă în valoare totală de 2.465 de lei.De asemenea, dreptul acestuia de a conduce autovehicule a fost suspendat pentru o perioadă de 120 de zile.

Source link

Facebook Comments Box
Stefan Petre

Recent Posts

Florin Piersic strălucește la 89 de ani! Marele actor face senzație pe Cluj Arena

Florin Piersic, unul dintre cei mai iubiți actori români, a făcut senzație luni seara pe…

12 hours ago

Exclusiv -Accident rutier grav între Luna de Sus și Stolna, în 3 octombrie! Grija Mare!

Un accident rutier deosebit de grav a avut loc joi, 3 octombrie, pe drumul județean…

14 hours ago

Aur pentru România: Eleva din Cluj cucerește Olimpiada Internațională de Chimie Aplicată

O elevă din Cluj-Napoca a făcut România mândră, câștigând medalia de aur la Olimpiada Internațională…

21 hours ago

Incendiu în cartierul Zorilor din Cluj-Napoca. Trei garaje distruse, un bărbat a suferit un atac de panică

Un incendiu puternic a izbucnit duminică dimineață pe strada Tatra din cartierul Zorilor, Cluj-Napoca. Trei…

2 days ago

(Video) – Copil de 12 ani, lovit pe trotuar de un Mustang condus de un șofer din Bistrița-Năsăud, se luptă între viață și moarte

Copilul de 12 ani lovit pe trotuar, miercuri, 1 octombrie, de un autoturism Ford Mustang,…

2 days ago

Incendiu la Școala „Iuliu Hațieganu” din Cluj-Napoca. Peste 300 de elevi au fost evacuați

Un incendiu izbucnit luni la o clădire aflată în reabilitare, care aparține de Școala Gimnazială…

2 days ago