Sponsorizat
Categories: Social

VIDEO. Cât de sigur e „Clujul de 5 stele”? Mai mulți tineri și-au împărțit pumni și picioare direct în mijlocul străzii: „Ar face puțină zarvă în poliție”

Sponsorizat
Sponsorizat

Un șofer activ pe platforma Bolt din Cluj-Napoca a relatat un incident bizar la care a fost martor. În timp ce își aștepta clientul, mai mulți tineri și-au împărțit pumni și picioare chiar în fața mașinii sale, în mijlocul străzii. Situația este și mai șocantă ținând cont că municipiul Cluj-Napoca a fost cotat și în acest an ca fiind cel mai sigur oraș din România. Poliția însă nu a venit, iar una dintre victime a fost îndrumată să meargă singură să depună o declarație. „Vreau să vă trimit o mică situație, care cred că ar face puțină zarvă în poliție și conducere, pentru că e vorba despre siguranța oamenilor pe stradă, care aparent nu prea există. Eu sunt șofer de Bolt și în timp ce îmi așteptam clientul am surprins cu camera de bord bătaia asta în ziua mare, în Zorilor, pe strada Pădurii”, a declarat șoferul care a surprins incidentul pentru Știri de Cluj.
Ulterior, șoferul Bolt l-ar fi dus pe unul dintre tinerii răniți la Unitatea de Primiri Urgențe. Martorul spune că totul ar fi început de la ceartă, motivul invocat al conflictului fiind afecțiunea pentru o fată.„Din câte am înțeles de la cel bătut, s-au certat de la o fată și cei trei bărbați l-au așteptat în fața blocului. Am sunat la Poliție și nu au venit. L-a întrebat operatoarea de la 112 dacă e rănit, dar de la adrenalină nu a simțit durere în momentul acela. Și atunci a spus operatoarea să meargă la secție să declare”, a mai precizat șoferul.Într-un final bărbatul a fost nevoit să intervină și să-l ducă la spital: „Apoi l-au luat durerile și l-am dus la UPU. 

Source link

Facebook Comments Box
Stefan Petre

Recent Posts

România intră în RĂZBOI! Primele drone ROMÂNEȘTI, gata de zbor! Clujul, la putere!

România intră în era dronelor! Producția militară începe ACUM! Clujul, implicat în planul național de…

15 hours ago

Fabrica de șosete care îmbrăca România, pusă la pământ! Angajații în șomaj, istoria în ruine. Ce s-a întâmplat?

Fabrica de șosete care îmbrăca România, pusă la pământ! Angajații în șomaj, istoria în ruine.…

19 hours ago

Tudor Chetreanu stârnește dezbateri pe rețelele sociale: Este legal să fii pe bicicletă în zona delimitată?

Tudor Chetreanu, provoacă gândirea critică și atrage atenția asupra regulilor de circulație, a publicat recent…

24 hours ago

Măcel în “zona rezidențială”! Caii au dezlănțuit iadul în cartierul milionarilor din Cluj!

Panică în cartierul milionarilor din Cluj! Caii distrug vile de lux și lasă mizerie în…

2 days ago

Revoltă în Piața Unirii: Femeie amendată pentru că circula cu bicicleta. Clujenii, FURIOȘI pe poliție!

Clujeancă amendată URIAȘ pentru că mergea cu bicicleta prin Piața Unirii: Poliția, acuzată de abuz!…

2 days ago

A fost abuz sau aplicare a legii? Scandalul biciclistei aprinde spiritele la Cluj

Scandal în Piața Unirii: Boc acuză comportament sfidător! Soția activistului Dohotaru, amendată drastic pentru că…

2 days ago