Sponsorizat
Categories: Sport

Autobuzele școlare revin pe traseu odată cu începerea școlii

Sponsorizat
Sponsorizat

Administrație

Elevii au la dispoziție mijloace de transport special destinate având inscripția „Transport elevi” cu plecări după ora 7:10 din cartiere spre centrul orașului.

În acest moment există 14 trasee pentru autobuzele școlare, cu plecare din cartierele Mănăștur, Zorilor – Făget, Gheorgheni, Mărăști, Grigorescu, Bună Ziua, zona Iris și Lombului. Foto: Facebook Municipiul Cluj-Napoca

  


Primăria municipiului Cluj-Napoca continuă programul „Autobuze școlare dedicate” pentru elevii din clasele 0-IV prin care este asigurat transportul cu autobuzele școlare din cartierele orașului la școlile clujene și de asemenea la întorcerea acasă de la școală.  


În acest moment există 14 trasee pentru autobuzele școlare, cu plecare din cartierele Mănăștur, Zorilor – Făget, Gheorgheni, Mărăști, Grigorescu, Bună Ziua, zona Iris și Lombului.Elevii au la dispoziție mijloace de transport special destinate având inscripția „Transport elevi” cu plecări după ora 07:10 din cartiere spre centrul orașului si reîntoarcerea în jurul orei 14:00, pe următoarele linii:


Autobuze: 9 – 24 – 30 – 31 – 35 – 39 – 42 – 43B – 46B;
Troleibuze: 3 – 5 – 6 – 25;
Tramvaie: 101 – 102 .„Primăria va subvenționa transportul elevilor din Colonia Sopor, Valea Fânațelor, respectiv Colonia Pata Rât, până în Cluj-Napoca”, transmite municipalitatea.


Citiți monitorulcj.ro și pe Google News

CITEȘTE ȘI:



Source link

Facebook Comments Box
Stefan Petre

Recent Posts

Când GPS-ul zice „pe jos”, dar tu iei calul… pe drumul european! 🐎🇷🇴

Cine mai are timp de ambuteiaje când ești un adevărat cavaler urban? Un clujean a…

40 mins ago

Zilele Clujului 2025: Patru zile de sărbătoare, culoare și emoție în inima Transilvaniei!

Cluj-Napoca își deschide larg porțile pentru una dintre cele mai așteptate sărbători ale anului: Zilele…

8 hours ago

3 zile fără apă în Cluj! A fost nevoie să spargă drumul pentru a înlocui conducta veche

O intervenție amplă a avut loc astăzi în județul Cluj, pe conducta principală de aducțiune…

18 hours ago

Record pe piața imobiliară: IULIUS și Atterbury Europe atrag 400 milioane de euro pentru reconversia urbană RIVUS din Cluj

Proiectul RIVUS Cluj-Napoca, dezvoltat de IULIUS și Atterbury Europe, marchează un moment istoric în industria…

21 hours ago

La o cafea cu un polițist: Clujenii, invitați să vorbească deschis despre siguranța rutieră ☕🚔

Cum ar fi să discuți față în față, la o cafea, cu un polițist despre…

22 hours ago

Cluj: Zonele afectate de întreruperea apei timp de 3 zile, începând de marți, 20 mai 2025

Lucrări majore pe conducta Cluj-Gherla-Dej: Zeci de localități și cartiere din Cluj rămân fără apă…

2 days ago