Sponsorizat
Categories: Turda

TurdaNews – Fotbal, Liga 4: Victoria Viișoara caștigă clar la Gârbău. Paul Cubleșan înscrie cinci goluri!

Sponsorizat
Sponsorizat

Victorie categorică obținută astăzi de Victoria Viișoara, scor 7-1 (2-1), în deplasare la Gârbău, într-o partidă ce a contat pentru etapa a doua din Liga a 4-a.

După remiza de pe teren propriu din prima etapă cu Atletic Olimpia Gherla și avertizată de victoria obținută de Viitorul Gârbău în deplasare la Ocna Dej, formația viișoreană a început precaută partida de azi.
Totuși, echipa antrenată de Gabriel Mocean a deschis rapid scorul în minutul 6 prin Balint, care a șutat imparabil din colțul careului mare, lăsând-ul pe portarul Todoran fără replică.

După doar cinci minute, la o neatenție în apararea echipei din Viișoara, veteranul Gașpar reușește să marcheze din careul mic și meciul devenea interesant, cu o echipă gazdă care spera să întoarcă soarta jocului.
Totul s-a decis, putem spune, în minutul 32, atunci cînd Cubleșan scapă spre poarta gazdelor, este ajuns din urmă în careul mare și faultat de Molnar, iar centralul acordă lovitură de pedeapsă și îl elimină pe jucătorul care a faultat.
Execută Cubleșan și înscrie pentru 2-1, iar Viișoara intră la cabine în avantaj.
PATRU GOLURI PENTRU CUBLEȘAN ÎN REPRIZA A DOUA
În repriza secundă, cu trei jucători schimbați la pauză, echipa din Viișoara incepe să domine autoritar, iar jucătorul exponențial al acestei reprize și al meciului, Cubleșan, reușește la capătul unor faze foarte frumoase să înscrie încă patru goluri în minutele 50, 58, 71 și 77.

La capătul unui contraatac purtat pe extreme în minutul 82, atacantul Gall înscrie pentru 7-1 și astfel Victoria Viișoara a obținut o victorie meritată pe un teren incomod.
Etapa viitoare, pe viișoreni îi așteaptă o partidă dificilă pe teren propriu cu Vulturul 2020 Mintiu Gherlii, meci care se va juca sâmbătă 16 septembrie 2023.
VIITORUL GÂRBĂU – VICTORIA VIIȘOARA 1-7 (1-2)
Marcatori: Gașpar 11 / Balint 6, Cubleșan 32, 50, 58, 71, 77, Gall 82
Victoria Viișoara: Nicoară – Telecan, Covaci, Paleoca, Balint (Ciotlăuș 75), Cioargă, Bucșa (Nechifor 46), Bituleanu (Rad 39), Tritean (Coc 46), Bondor (Gall 46), Cubleșan. Rezerve neutilizate: Horvat, Sur, Cenan, Pop.R. Antrenor principal: Gabriel Mocean

Viitorul Gârbău: Todoran – Kis, Hoca, Nicula.C (Kallo 50), Bucur, Molnar, Țîrlea, Gașpar (Nicula.P 50), Perde, Rus (Csucsuly 71), Broaina. Antrenor principal: Broaina Gheorghe.

Source link

Facebook Comments Box
Calin Roman

Recent Posts

Cluj-Napoca se aliniază crizei: buget redus pentru evenimentele de 1 Decembrie și Revelion

Municipiul Cluj-Napoca reduce semnificativ bugetul alocat evenimentelor dedicate Zilei Naționale a României și Revelionului. Consiliul…

3 hours ago

Caz șocant la un liceu din Cluj-Napoca: ministrul Educației cere măsuri după agresarea gravă a unui copil

Un incident de o gravitate extremă petrecut la Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” din Cluj-Napoca a…

11 hours ago

Ai 60 de minute? Athletic Sport Center le transformă într-un antrenament care chiar contează.

Aici nu pierzi timpul: ai un traseu clar, echipamente noi și mult spațiu de mișcare.…

1 day ago

RCA devine obligatoriu pentru unele trotinete și biciclete electrice

Autoritatea de Supraveghere Financiară (ASF) estimează că aproximativ 7.500 – 30.000 de trotinete electrice ar…

1 day ago

Tragedie pe Feleac: un bărbat a murit, iar trei persoane – între care o minoră – au fost rănite într-un accident grav la ieșire din Cluj-Napoca

O tragedie rutieră s-a produs sâmbătă dimineață pe DN1 E60, la ieșirea din Cluj-Napoca spre…

1 day ago

Arestat pentru agresiuni sexuale asupra mai multor femei, inclusiv o vârstnică de 74 de ani

n bărbat de 35 de ani din Cluj-Napoca a fost arestat preventiv pentru 30 de…

4 days ago